40.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
30.000-40.000

fish41

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar, 9 senelik emektar laptopum gün içinde 2 3 defa mavi ekran vermesinden ve 2 tane internet sayfasını açtığımda donmasından dolayı yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Bütçem 30 ila 40k arası. Aklımda ki 2 sistemi aşağıya bırakıyorum bunların dışında sizin önerileriniz varsa belirtin çünkü bu işten hiç anlamıyorum ve kazıklanmak istemiyorum.

Birinci sistem; Massive 4070 | AMD Ryzen 5 7500F | 16 GB DDR5 | ASUS RTX 4070 12 GB | 512 GB M.2 Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
İkinci sistem;

Ekran görüntüsü 2023-10-14 200258.png

Ekran görüntüsü 2023-10-14 200328.png

Ayrıca 30k civarı sistem öneriniz olursa monitör önerisi de verebilirseniz çok sevinirim.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. En üstte attığınız hazır sistemi altında ki sıvı soğutucuyla satın almam gerekiyor sanırım doğru mudur ? Ayrıca attığım 2 sistem çok mu kötü sizce. Yorumunuzu bekliyorum.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. En üstte attığınız hazır sistemi altında ki sıvı soğutucuyla satın almam gerekiyor sanırım doğru mudur? Ayrıca attığım 2 sistem çok mu kötü sizce. Yorumunuzu bekliyorum.

Evet.

Gamepower PSU'lu. Bu fiyatlara alınmaz.

DDR5 değil...

7500F, 4070 bir sistemin 34K iken bu 13400F, yani daha düşük maliyete sahipken daha pahalı.

Anladım. O kadar çok ayrıntı var ki inanın kafam allak bullak oldu. Sanırım sizin attığınız sistemi sıvı soğutucuyla beraber satın alacağım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Anladım. O kadar çok ayrıntı var ki inanın kafam allak bullak oldu. Sanırım sizin attığınız sistemi sıvı soğutucuyla beraber satın alacağım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Bu daha iyi olur.

Bu daha iyi olur.

Bu sistemle sizin ilk attığınız sistem arasında ki fark nedir acaba ? Ayrıca bu sistemde sıvı soğutucu yok bu sistemi alırsam yine sizin attığınız sıvı soğutucuyla beraber mi alacağım ?

Bu sistemle sizin ilk attığınız sistem arasında ki fark nedir acaba? Ayrıca bu sistemde sıvı soğutucu yok bu sistemi alırsam yine sizin attığınız sıvı soğutucuyla beraber mi alacağım?

Evet.

Attigim 4070 Ti toplamayi almadin bu yuzden 4070 ama saglam parcali hazir sistem al istedim.

@fish41 WD 1TB yap SSD.

Geri
Yukarı