40.000 TL Topladığım sistem nasıldır?

Çok vaktini aldım teşekkür ederim son sorum 7700X için 240mm sıvı soğutucu yeter mi? Biraz oralardan kırpıp 6900XT almaya çalışayım.
i5 13600kf'nin max TDP değeri 181W ve CoolerMaster'ın ML240L (200W TDP) sıvı soğutucusu en son overclock değerlerinde gayet iyi soğutuyor. 7700X'in 142W. Bence yeterli olacaktır. Fakat kaliteli marka almanda fayda var, bütçeden kısma.

Çok vaktini aldım teşekkür ederim son sorum 7700X için 240mm sıvı soğutucu yeter mi? Biraz oralardan kırpıp 6900XT almaya çalışayım.

Kaliteli bir 240M yeterli ama bu soğutucuya da bakabilirsin:

i5 13600KF'nin Max TDP değeri 181W ve Cooler Master'ın ML240l (200W TDP) sıvı soğutucusu en son overclock değerlerinde gayet iyi soğutuyor. 7700X'in 142W. Bence yeterli olacaktır. Fakat kaliteli marka almanda fayda var, bütçeden kısma.

Bir yerlerden kısıp belli parçaları yükseltmek istiyorum :)

Demek istediğim şu, bütçeden 240mm sıvı soğutucu alarak kısabilirsin, fakat daha da uyguna gelsin diye gidip Rampage, GameBooster gibi markalardan sıvı soğutma alma. CoolerMaster'ın ML240L modeli fiyat olarak çok uygun ve performansı da gayet yeterli. Biraz araştır içine sinerse alırsın, ben kullanıyorum öneririm.

Hocam 6900xt alacaksanız bu modeli alın.

3080 çok rahat 5+ sene götürür AMD alma.

Çok aradayım usta 12 GB yakın tarihte yetmeyecek gibi geliyor 3090 çok uçuk fiyatları yani bilemedim

Demek istediğim şu, bütçeden 240mm sıvı soğutucu alarak kısabilirsin, fakat daha da uyguna gelsin diye gidip Rampage, Game Booster gibi markalardan sıvı soğutma alma. Cooler Master'ın ML240L modeli fiyat olarak çok uygun ve performansı da gayet yeterli. Biraz araştır içine sinerse alırsın, ben kullanıyorum önerirm.

Muhtemelen ML240l alacağım

Geri
Yukarı