40.000TL'ye kadar iPhone önerisi

iPhone 12 almayı düşünüyorum? Sizce ne almalıyım? Bütçem 40k ve altı.

1- 12 artık almayın paranıza yazık bomboş telefon ve eskidi.
2-13 ve sonrası düz modeller hiç de F/P falan değiller. Verdiğin paraya göre bomboş kalıyor. Parana yazık yani özetle 13'ten sonraki düz seriler aslında Pro modellerden daha pahalıya geliyor umarım anlatabildim.
3-2. el düşünürsen 13 Pro bakabilirsin. Bugün düz 15'ten bile birçok yönden iyi bir cihaz.
4-Yurt dışı 15 Pro ya da 15 Pro Max bakabilirsin. Yurt dışı veya 2. el istemem dersen mecbur 13 alacaksın başka seçenek yok o bütçede sıfır TR cihazı.

40 bine o telefon olmaz. 13 alınır. Birkaç bin daha koyup 14 almak bana daha mantıklı geliyor ama.

Hocam, zaten fiyatı o kadar değil.

11'i 3-4 kat altı fiyata büyük fark atacak bir sürü Android telefon var.

Öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim.

Hocam, zaten fiyatı o kadar değil.

11 şişirilmiş bir balon ne yazık ki. 5 para etmez artık. 10 bin TL verilecek telefonları bu fiyata satmasalar keşke. O yüzden önerilmez.

1- 12 artık almayın paranıza yazık bomboş telefon ve eskidi.
2-13 ve sonrası düz modeller hiç de F/P falan değiller. Verdiğin paraya göre bomboş kalıyor. Parana yazık yani özetle 13'ten sonraki düz seriler aslında Pro modellerden daha pahalıya geliyor umarım anlatabildim.
3-2. el düşünürsen 13 Pro bakabilirsin. Bugün düz 15'ten bile birçok yönden iyi bir cihaz.
4-yurt dışı 15 Pro'ya da 15 Pro Max bakabilirsin. Yurt dışı veya 2. el istemem dersen mecbur 13 alacaksın başka seçenek yok o bütçede sıfır TR cihazı.

Hocam 13 mini ve 13 alabilirim mini ile bir farkı var mı hangisini almalıyım?

Hocam 13 mini ve 13 alabilirim mini ile bir farkı var mı hangisini almalıyım?

Donanım olarak farkı yok ancak batarya olarak mini sınıfta kalıyor. Günde 2 kere şarj edersin. Ya da Apple'ın MagSafe battary pack ürününü alarak bu sorundan kurtulur 13 mini ile küçük telefon sevip eline aldığında eski 5S nostalji hissini yaşayabilirsin. Yoksa 13 almalısın küçük telefona ayrı ilgin yoksa.

Donanım olarak farkı yok ancak batarya olarak mini sınıfta kalıyor. Günde 2 kere şarj edersin. Ya da Apple'ın MagSafe battary pack ürününü alarak bu sorundan kurtulur 13 mini ile küçük telefon sevip eline aldığında eski 5S nostalji hissini yaşayabilirsin. Yoksa 13 almalısın küçük telefona ayrı ilgin yoksa.
Ben şahsen küçücük telefona o kadar para vermem. Ama tercih meselesi.

Ben şahsen küçücük telefona o kadar para vermem. Ama tercih meselesi.
Tercih. Ben küçük telefon seviyorum bir dönem almayı düşündüm o cihazı. 5S dönemlerinde o gömleğin cebine bile sığma hislerini bildiğim için havası ayrı oluyor bence.
Bu arada 13 mininin 2. el pazarı düşük ha deyince satılmaz talep az üretimi duran bir model. 13'ü satarken değer kaybetmezken 13 mini kaybeder aklınızda bulunsun.

Geri
Yukarı