40-45 bin TL sistem toplama

Bütçe
45k

ixmry

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba yarin sistem almayi dusunuyorum inşallah. Kafama birkac sistem yatti lakin emin degilim. Kime sorsam olmaz hayır diyor o yuzden buradan da sormak istedim. Sinerji Regor Ryzen 5 7600 32GB 1TB NVMe M.2 SSD RTX4070 [Oyun Bilgisyarı]
İkinci: AMD 7600-GIGABYTE RTX 4070 EAGLE OC 12GB -A620M GAMING X DDR5-KIOXIA 500GB-KINGSTON 16GB DDR5 Uygun Fiyatları ile Tebilonda bunun kasasini değişeceğim ama pek begenemedim yine de.
Üç: ELITE-WHITE4070 / Ryzen 5 7600 / ASUS DUAL GeForce RTX 4070 OC 12GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Dört: Pckolik - Pc Toplama Sihirbazı
İncehesap'tan sıfırdan toplama da alabilirim önerinize göre.
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yarin sistem almayi dusunuyorum inşallah. Kafama birkac sistem yatti lakin emin degilim. Kime sorsam olmaz hayır diyor o yuzden buradan da sormak istedim. Sinerji Regor Ryzen 5 7600 32GB 1TB NVMe M.2 SSD RTX4070 [Oyun Bilgisyarı]
İkinci: AMD 7600-GIGABYTE RTX 4070 EAGLE OC 12GB -A620M GAMING X DDR5-KIOXIA 500GB-KINGSTON 16GB DDR5 Uygun Fiyatları ile Tebilonda bunun kasasini değişeceğim ama pek begenemedim yine de.
Üç: ELITE-WHITE4070 / Ryzen 5 7600 / ASUS DUAL GeForce RTX 4070 OC 12GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Dört: Pckolik - Pc Toplama Sihirbazı
İncehesap'tan sıfırdan toplama da alabilirim önerinize göre.
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Üçüncü attığın sistemi mutlaka tavsiye ederim. RAM'i 32 GB yapabilir, SSD'yi Samsung 970 EVO olarak tercih edebilirsin. Tabii ayrıyeten bir yerden sıvı soğutma almak gerekebilir. Diğer sistemlerde anakart tercihleri berbat.

Üçüncü attığın sistemi mutlaka tavsiye ederim. RAM'i 32 GB yapabilir, SSD'yi Samsung 970 EVO olarak tercih edebilirsin. Tabii ayrıyeten bir yerden sıvı soğutma almak gerekebilir. Diğer sistemlerde anakart tercihleri berbat.
Hocam soğutma işin içine girince bütçeyi bozdu gibi. Başka yerden alsaqm soğutmayı taktırsam olmaz mı? Siteden ekleyince baya arttı fiyat

Monitörle beraber mi hocam.

Hocam bu sisteme sıvı soğutmaya gerek yok sıvı soğutma çok gereksiz bir şey
Pompası sürekli bozuluyor
Buna direk kule tipi hava soğutucu takarsınız kafanız rahat olur
4070 ile 4070 ti arasında kalmamanız lazım aralarında uçurum var çünkü

Toplam: 41.745 TL tutuyor hocam. Eğer 4070 TI istersen 47 bin civarı tutuyor.

Hocam bu sisteme sıvı soğutmaya gerek yok sıvı soğutma çok gereksiz bir şey
Pompası sürekli bozuluyor
Buna direk kule tipi hava soğutucu takarsınız kafanız rahat olur
4070 ile 4070 ti arasında kalmamanız lazım aralarında uçurum var çünkü

Bu fiyatlara çıkmışken DDR4 sistem bana mantıklı gelmiyor.

Toplam: 41.745 TL tutuyor hocam. Eğer 4070 TI istersen 47 bin civarı tutuyor.

Güzel sistem. Anakart'ta B650M-A yerine B650-P'yi tercih ederim: MSI PRO B650-P Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yeni konular

Geri
Yukarı