40-50 bin TL arası MacBook rakibi laptop önerisi

Ömer Naz

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 7th - GTX 1050 TI - 16GB RAM - Ne Kadar Lazımsa O Kadar SSD
Meslek
Brogrammer
Aslında bu konuyu daha önce de başlatmıştım fakat bütçem biraz düştü geçen seferkinde güzel bir öneri gelmişti bu seferkinde de gelirse güzel olur. Son 1-2 haftadır laptop arayışındayım. 40-50.000 TL sınırlı bir bütçem var ve istediğim performans biraz karışık. Ben aslında yazılımla uğraşıyorum fakat SolidWorks ile de işim oluyor, oyun da oynuyorum. MacBook'un asilliğinden dolayı oyundan fedakarlık yapabilirdim ama SolidWorks şart, bende bu yüzden MacBook kadar zarif, ince ve hafif bir laptop arıyorum (geçen ki konuda birisi de neden iki bilgisayar kullanmıyorsun diye sormuştu o bana zor geliyor iki düzen birlikte çalışmak yani) ama madem Windows alıyorum SolidWorks ve oyunlar gibi yüksek ekran kartı gerektiren şeyleri de yapmak istiyorum. Ayrıca bir de OLED ekranlara ilgim var. Kısacası MacBook görünümlü her oyunu yüksek FPS değerleri ile oynatacak, hafif, bataryası güzel giden, OLED ekrana sahip olan, tek parmakla açılabilen (bu çok önemli) bir laptop varsa tavsiye edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir Windows dizüstü bilgisayara 50k verdiğiniz zaman artık MacBook rakibi olmuyor, eleniyor 😂

ASUS markasının bazı modelleri AMOLED ile geliyor.

MacBook'la Windows karşılaştırmak kadar saçma bir şey yok zaten oyun bilgisayarı istese yazardı. Ona bakarsan Windows'un 50k ya iş bilgisayarları var. Onlarla karşılaştırmak lazım. İş yerine hayvan gibi bilgisayar hep zor taşınır her yere koymanız lazım bilgisayarı ve hafiflik önemli.

1. Abicim ince oyuncu bilgisayarı olmaz bir kere
3. İnce istiyosan sadece basit oyun açabilirsin

1689288611695.png

RTX 4070 var bunda, basit oyunları değil, en baba oyunları 2K'da açar.

2. Oled ekranlı oyuncu laptopu daha hiç görmedim oled ekranlı olanlar oyuncu laptopu değil
Bu ne, oyun laptopu değil mi?

TR'den bunu buldum:

Yurtıdışı olursa Galaxy Book 3 Ultra/Pro veya Gigabyte Aero 14 OLED olabilir.

Aslında bu konuyu daha önce de başlatmıştım fakat bütçem biraz düştü geçen seferkinde güzel bir öneri gelmişti bu seferkinde de gelirse güzel olur. Son 1-2 haftadır laptop arayışındayım. 40-50.000 TL sınırlı bir bütçem var ve istediğim performans biraz karışık. Ben aslında yazılımla uğraşıyorum fakat SolidWorks ile de işim oluyor, oyun da oynuyorum. MacBook'un asilliğinden dolayı oyundan fedakarlık yapabilirdim ama SolidWorks şart, bende bu yüzden MacBook kadar zarif, ince ve hafif bir laptop arıyorum (geçen ki konuda birisi de neden iki bilgisayar kullanmıyorsun diye sormuştu o bana zor geliyor iki düzen birlikte çalışmak yani) ama madem Windows alıyorum SolidWorks ve oyunlar gibi yüksek ekran kartı gerektiren şeyleri de yapmak istiyorum. Ayrıca bir de OLED ekranlara ilgim var. Kısacası MacBook görünümlü her oyunu yüksek FPS değerleri ile oynatacak, hafif, bataryası güzel giden, OLED ekrana sahip olan, tek parmakla açılabilen (bu çok önemli) bir laptop varsa tavsiye edebilir misiniz?

OLED Ekranlı oyuncu laptopu yok bu laptop sizin işinizi görebilir:

Ama performans odaklı bir şey istiyorsanız OLED'den feda etmeniz lazım.

Bu dediklerinize Razer laptoplar uyuyor lakin o bütçede yok. Ayrıca oyun oynatacak hiçbir dizüstü bilgisayarın pili MacBook'lar kadar çok gidemez.

Çok imkansız olduğunu biliyorum ama cidden cok aradayım.

OLED ekranlı oyuncu laptopu yok bu laptop sizin işinizi görebilir:

Yani açıkçası OLED cok da şart değil de tek parmakla açılması pilinin gitmesi ve hafif ince olması çok önemli sizce bu ilk attığınız laptop oyun oynatır mı R6 LoL falan oynuyorum.

OLED ekranlı oyuncu laptopu yok bu laptop sizin işinizi görebilir:

Yani açıkçası OLED cok da şart değil de tek parmakla açılması pilinin gitmesi ve hafif ince olması çok önemli sizce bu ilk attığınız laptop oyun oynatır mı R6 LoL falan oynuyorum.

Çok imkansız olduğunu biliyorum ama cidden cok aradayım.

Tek parmakla açılırmı bilemem ama dediginiz oyunları oynatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı