100 bin TL MacBook rakibi laptop önerisi

Ömer Naz

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 7th - GTX 1050 TI - 16GB RAM - Ne Kadar Lazımsa O Kadar SSD
Meslek
Brogrammer
Son 1-2 haftadır laptop arayışındayım. 100.000 TL sınırlı bir bütçem var ve istediğim performans biraz karışık. Ben aslında yazılımla uğraşıyorum fakat SolidWorks ile de işim oluyor, oyun da oynuyorum. MacBook'un asilliğinden dolayı oyundan fedakarlık yapabilirdim ama SolidWorks şart bende, bu yüzden MacBook kadar zarif, ince ve hafif bir laptop arıyorum ama madem Windows alıyorum SolidWorks ve oyunlar gibi yüksek ekran kartı gerektiren şeyleri de yapmak istiyorum. Ayrıca bir de OLED ekranlara ilgim var. Kısacası MacBook görünümlü her oyunu yüksek FPS değerleri ile oynatacak, hafif, bataryası güzel giden, OLED ekrana sahip olan, tek parmakla açılabilen (bu çok önemli 😅) bir laptop varsa tavsiye edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dostum ben anlayamadım donanım özellikleri bakımından daha iyi laptoplar bu laptoptan daha ucuzken bu laptop neden daha pahalı?

Çoğu kişi bu gibi durumlarda bir MacBook bir de yanına yüksek performanslı başka bir laptop alıyor. Bunu neden düşünmedin?

Aslında düşündüm fakat evde yeterince bilgisayar var ve daha fazlasına gerek yok iki bilgisayar kullanmakta pek benlik değil. İki farklı işletim sistemi iki farklı düzen kafamda planlayınca işin içinden çıkamadım.

Geri
Yukarı