40 bin TL bütçe ekran kartsız bilgisayar toplama

Bütçe
40000

draqa

Kilopat
Ekran kartı dahil bütçem bu kadardı fakat toplam bütceyi arttırmak için ekran kartını 2-3 ay sonra almaya karar verdim. Bu parçaları da 1 ay içerisinde fiyatları takip ederek alacağım.
Kasa: NZXT H9 Flow.
İşlemci: 7800x3D.
Ekran kartı: 4070-4070 TI-4080 üçünden birinin süperini düşünüyorum şu an bütçeye dahil değil.
Diğer parçalar hakkında çok bilgim yok o yüzden kafama göre almak istemedim. Kasa ve işlemciyi de bütçeden düşünce 20k kalıyor o paraya da anakart, 360mm sıvı soğutma, güç kaynağı ve 32 GB RAM istiyorum. Ön tarafı cam olan kasalar çok hoşuma gidiyor özellikle beyaz istiyorum bu yüzden kasayı değiştrmeyi düşünmüyorum.

Böyle iyi. 360mm sıvı soğutmaya para kalmıyor. Kule tipi yeter zaten.

Yanlış hesap yapmışım.
Anakart bunu al.

Yanlış hesap yapmışım.
Anakart bunu al.
Psu marka olarak nasıl sıkıntı çıkartmaz değil mi pek bilmediğim bir marka. Ayrıca sıvı soğutma için 2-3k bütçe oynatabilirim kasa mesh değil sonuçta diğer kasalara göre biraz daha sıcak olabilir.

PSU marka olarak nasıl sıkıntı çıkartmaz değil mi pek bilmediğim bir marka. Ayrıca sıvı soğutma için 2-3K bütçe oynatabilirim kasa mesh değil sonuçta diğer kasalara göre biraz daha sıcak olabilir.

PSU markası bilindik aslında. Sen duymamışsındır sadece.
Sıvı soğutma istiyorsan bunu öneririm.

PSU markası bilindik aslında. Sen duymamışsındır sadece.
Sıvı soğutma istiyorsan bunu öneririm.
Sıvı soğutma ile kule tipi arasında çok fiyat farkı yok ve kasada daha güzel gözüküyor. Önerilerin için teşekkürler. Ekstra olarak kasayı beyaz alacağım için beyaz parça alternatifi varsa bakabilirim.

Sıvı soğutma ile kule tipi arasında çok fiyat farkı yok ve kasada daha güzel gözüküyor. Önerilerin için teşekkürler. Ekstra olarak kasayı beyaz alacağım için beyaz parça alternatifi varsa bakabilirim.
Sıvı soğutmanın beyazı var şöyle.

Yanlış hesap yapmışım.
Anakart bunu al.
Alacağım parçalarda fiyat takibi yapıyordum. Dün İnce Hesap indirimlerinden MSI power supply gördüm 4000 TL'ye aldım. Zaman sınırı olduğu için vazgecersem iptal ederim diyerek araştırmadan aldım. Bitfenix e göre bu PSU nasıldır? Bitfenix 900 TL daha pahalı oluyor hangisini seçmeliyim?

Ayrıca anakart olarak ATX modellere baktım. MSI B650 Gaming Plus uygun geldi bana sizce nasıl?

Geri
Yukarı