40 bin TL'ye telefon önerisi

Bütçe
40000 TL
Düpedüz yavaşlama ve kasmalar oluyordu.
Arkadaşın dediği gibi dava açıldı bu konuda ve davayı kaybetti.
Düzelttim pil ömrü konu edilmiş.

Pil omru azaldigi icin cihazin kullanabildigi batarya da azaliyordu. Bu sebeple cihazin aniden kapanmasinin onune gecmek adina islemci frekansi kisiliyordu. Islemci frekansinin kisilmasi da zaten performansa dogrudan etki etmesi demek. Tekrar ediyorum, cihazin pili degistirildigi an bu frekans kisma ortadan kalkiyor ve performans eski haline donuyordu. Bir donem medyada tik ugruna Apple cihazlari bilerek yavaslatiyor diye sacma sapan haberler cikti ve insanlarin aklinda bu sekilde kaldi.

40.000 TL civarı bir bütçem var. Aslında almak istediğim model 13 Pro fakat sıfırı bulunmuyor ve ikinci ele çok güvenemiyorum. Yaklaşık 8 yıldır Xiaomi kullandığım için Xiaomi 14 düşünmüyorum. Bu durumda en belirgin 2 aday Samsung S24+ ve iPhone 14 kalıyor sanırım. Samsung çok daha önde gözükse bile forumlarda kendi arayüzü ve basit üretim hataları sıkça konuşuluyor. iPhone alıp beğenmezsem satıp S24+ geçme fikrine de sıcak bakıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

2. ele ilk sahibinden kutulu faturalı birini bulursanız neden güvenemeyesiniz? 3U Tools programı ile de kontrol edeceğinizi söyleyin. Bu şekilde malına güvenen adam cihazını kontrol ettirecektir. 13 Pro yerine düz 14 almak gibi hata yaparsan çok şey kaybedersiniz. Düz 14, fazladan 2 GB RAM fazlası ile gelen bir iPhone 13. Başka elde tutulur hiçbir yeniliği yok. Yani illa sıfır istiyorsanız düz 13 alın derim. Samsung için kendinizde emin olamıyorsanız ilk etapta iPhone alıp sonradan ona geçme fikri mantıklı. Tam tersini yaparsanız zarar edersiniz Samsung'lar değer kaybettiği için.

2. ele ilk sahibinden kutulu faturalı birini bulursanız neden güvenemeyesiniz? 3U Tools programı ile de kontrol edeceğinizi söyleyin. Bu şekilde malına güvenen adam cihazını kontrol ettirecektir. 13 Pro yerine düz 14 almak gibi hata yaparsan çok şey kaybedersiniz. Düz 14, fazladan 2 GB RAM fazlası ile gelen bir iPhone 13. Başka elde tutulur hiçbir yeniliği yok. Yani illa sıfır istiyorsanız düz 13 alın derim. Samsung için kendinizde emin olamıyorsanız ilk etapta iPhone alıp sonradan ona geçme fikri mantıklı. Tam tersini yaparsanız zarar edersiniz Samsung'lar değer kaybettiği için.
Açıkçası bilgim olmadığı için güvenemiyorum yan sanayi ekran değişimi gibi şeylerin kontrolünü nasıl yapacağıma dair bir fikrim bulunmuyor.

Mümkünse S23 Ultra almanızı öneririm zira S24+ daki işlemciye uzun vadede pek güvenmiyorum.
İşlemci konusunda ben de tam emin olamadım ama S23 Ultra hem ergonomisi hem de fiyatı sebebiyle çok bana uygun değil gibi. Bir de sanırım 256 GB versiyonda 8 GB ram geliyormuş bu da fiyat sebebiyle pek mantıklı gelmiyor bana.

Hocam ekran kısmında zaten eğer TrueTone yoksa o ekran değişmiştir. TrueTone varsa ve ayarlarda da parça uyarısı yoksa bir problem yoktur.
Tamamdır teşekkürler bilgi için.

Geri
Yukarı