40 dolar olan oyunların 69 TL'den çıkması

Bakisanlan

Kilopat
Daha fazla  
Epic Games mağazasında gezerken Kena: Bridge of Spirits oyununun 69 TL ile ön siparişe açık olduğunu fark ettim. EU tarafında ise oyunun 40 dolar ile fiyatlandığını gördüm. 40 doların yaklaşık 300 TL olduğu düşünüldüğünde bu fiyatlandırma karşısında şok oldum diyebilirim. Aynı zamanda Chivalry 2'de aynı fiyat politikasına sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten ekonomik olarak sıkıntılı 85 Milyonluk bir pazarda insanlar birde gelip direkt kur karşılığı ürün satarsa alacak kişi sayısı bayağı azalır. Netflix US ile TR arasında kur olarak çevirsende bayağı fark var, geçenlerde instagramda vpn ile Netflix TR den hesap alıp US de kullananı gördüm, durumla dalgada geçmiş biraz :/ üzmüştü...

Steam 1 Doları 1.8-2 TL gibi görüyor Epic Games'i bilmiyorum o da aynı yapıyor olabilir.
O sistem aslında doğru ve yanlış. Bu fiyattan satarsanız iyi olur gibi demek istiyor. Yoksa pazar fiyatı normal kurdan. RDR Online 5 dolardı özel bir fiyatlandırma olmadığı için 40 liraydı bizde.

Epic Games mağazasında gezerken Kena: Bridge of Spirits oyununun 69 TL ile ön siparişe açık olduğunu fark ettim. EU tarafında ise oyunun 40 dolar ile fiyatlandığını gördüm. 40 doların yaklaşık 300 TL olduğu düşünüldüğünde bu fiyatlandırma karşısında şok oldum diyebilirim. Aynı zamanda Chivalry 2'de aynı fiyat politikasına sahip.

Steam'de da görebiliyoruz bunu, çoğu şirket dolar kurunu bizim ülkemizde sabitledi. Sabitlemezlerse satış çok az sayıda olur çünkü malum... 7.20

40 doları 40 TL olarak düşünmek lazım. 40 Euro'ya Call of Duty Black Ops Cold War satın alabiliyorsun. Fakat bizde 400 TL. 40 Euro'yu 40 TL olarak hayal et.

Yeni konular

Geri
Yukarı