40 GB RAM çok önemli mi?

Bütçe
20000
Aldığım laptop RTX 3060 i712700h işlemciliydi ve 32 GB modeli vardı (HP Victus) 16 GB RAM olanı ile 32 GB RAM olanı arasında çok fark yoktu. 1 TB olanı ile 512 GB SSD olanı arasında biraz fark vardı ama hafıza benim için önemli olduğundan ve sonradan laptobun kasasını açıp içine SSD koymaya sıcak bakmadığım için 32 GB RAM olan modeli aldım. Ben satın aldığımda 4050 ve 4060'lı modeller daha çıkmamıştı. Bugün alacak olsaydım 16 GB RAM olan ama 4050 ya da 4060 bir model alırdım lakin 3060 işimi görüyor ve memnunum. 32 RAM işini görüyor mu dersen, bilmiyorum. Muhtemelen ne kadar işlevsel olduğunu asla öğrenemeyeceğim.

Dostum sırf ödev, sunum odaklı olsan bütçeni yükseltip Macbook almanı tavsiye ederdim. Fakat o bütçelere çıkamayacaksan da APU ekran kartlı sistem almanın alemi yok ne olursa olsun. Tavsiyem RTX 3050 ekran kartlı dizüstü bilgisayarlara yönelmen olur. En azından gücünden şüphen olmaz. Fakat benim ısrarla oyunla işim olmaz diyorsan Macbook M1 modellerine bakabilirsin.

Yuksek lisans yapıyorum ödev ders sunum araştırmalar için kullanacağım ayrıca film de izleyeceğim işlemci RAM sabit disk olarak iyi gözüküyor ama ekran kartı yok galiba bu laptopu alırsam sorun yaşar mıyım? Hızlı bir bilgisayar olmasını istiyorum. Yardımcı olur musunuz bütçe 20 bine kadardır. Kalıcı bir ürün olsun istiyorum. Yardimci olur musunuz?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-amd-ryzen-7-5700u-40gb-512gb-ssd-freedos-156-fhd-tainabilir-bilgisayar-82r4006ftra78-p-HBCV00004S2R4Y?magaza=Arcadia+Bilişim&url_src=and-product-detail

Bir laptopun diğer özelliklerine bakıyorum, bir RAM'e bakıyorum.🤣

Son düzenleme:
Pozitif teknolojiden macbook m1 sipariş ettim geldiğinde yorumları burdan paylaşacağım insallah sorunsuz gelir. Tesekkur ederim herkese

Pazar gunu siparis ettiğim macbook m1 sorunsuz bir şekilde perşembe günü geldi herkese ve pozitif teknolojiye teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı