RAM Uyumluluğunda MHz Önemli mi?

Shel_by

Kilopat
Konu başlığında belirttiğim gibi benim laptopum 1600 MHz DDR3. Ben RAM alacağım fakat ben buna mesela 2000 veya üstü 4000 var mı bilmiyorum bunları alırsam uyar mı laptopuma acaba?
ram2.PNG
Ram1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Amcam ve RAM satıcısı RAM'lerin mutlaka Anakarta ile uyumlu MHz olmasını, daha üstü Bluescreene sebep verebilirmiş. Tabii, gelen cevapların doğruluğunu bilemem.

Ki Amcam ve RAM satıcısınında söylediklerinin doğru olduğunu bilemem.

Peki teşekkürler bilgisayarıma göre bir ram önerirmisiniz linkini atarmısınız internette bir kaç tane buldum 200 tl ve altı maximum 200 tl olacak ram link atabilirmisiniz ? teşekkürler.

Peki teşekkürler bilgisayarıma göre bir ram önerirmisiniz linkini atarmısınız internette bir kaç tane buldum 200 tl ve altı maximum 200 tl olacak ram link atabilirmisiniz ? teşekkürler.

Eğer Oyun için RAM alacaksan 2x4 Dual Channel almanı öneririm.

İşini garantini alman adına satın alacağın RAM'in MHz'i Anakartın ile uyumlu mu onu da gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Eğer Oyun için RAM alacaksan 2x4 Dual Channel almanı öneririm.

İşini garantini alman adına satın alacağın RAM'in MHz'i Anakartın ile uyumlu mu onu da gözden geçirmeni tavsiye ederim.
200 tl ye 4 GB bulabilirsin. İkinci el 8 GB al bence
200 tl ye 4 GB bulabilirsin. İkinci el 8 GB al bence
Monster 8gb 1600mhz Ddr3 1.35v Notebook Ram - n11.com Bu ramı alayımmı sizce 8GB DDR3 diyor ddr3 müdür bu aşağıda verdiğim görselde DDR3 ün üzerindeki şekiller böyle değil. Eğer uyumluysa söylerseniz sevinirim. Bilgisayarım Lenovo G500 20236 ve son olarak volt değerine önem vermelimiyim ?
ddr-ddr2-ddr3-ddr4-768x788.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı