40 GB RAM çok önemli mi?

Bütçe
20000
Ryzen APU'lu laptoplarda şahsi görüşüm 16 GB en azından olmalı zira APU'ya yani dahili ekran kartına 2 GB ortalama RAM ayırıyor ve 8 GB bir model kullanıyorsanız performans sorunu yaratıyor. Ancak 40GB gereksiz, bu cihazlarda 1 tane lehimli RAM olduğu için toptancı firmalar kendileri ilave RAM takıyorlar ve sizde normalde karşılaşmayacağınız RAM miktarı ile karşılaşıyorsunuz tamamen pazarlama stratejisi.

Yuksek lisans yapıyorum ödev ders sunum araştırmalar için kullanacağım ayrıca film de izleyeceğim işlemci RAM sabit disk olarak iyi gözüküyor ama ekran kartı yok galiba bu laptopu alırsam sorun yaşar mıyım? Hızlı bir bilgisayar olmasını istiyorum. Yardımcı olur musunuz bütçe 20 bine kadardır. Kalıcı bir ürün olsun istiyorum. Yardimci olur musunuz?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-amd-ryzen-7-5700u-40gb-512gb-ssd-freedos-156-fhd-tainabilir-bilgisayar-82r4006ftra78-p-HBCV00004S2R4Y?magaza=Arcadia+Bilişim&url_src=and-product-detail

Fazla RAM almak bilgisayarını hızlandırmaz. 16 gayet idealdir fazlasına gerek yoktur hatta performansınızı düşürür.

Peki ne önerirsiniz hangi bilgisayari almalıyım 20 bine kadar.

Günümüzde 16 GB RAM idealdir. 40 GB çok fazla.

Geri
Yukarı