400 - 500 TL mikrofon önerisi

45-50mm arası bir çapı var diyebilirim. Paylaştığın ürün işe yarar bir modele benziyor.
NVIDIA harici önereceğin ses programı ne olur peki?

@KafadanKontak hocam selam, shock Mount için ürünün çapına ihtiyacım var. Rica etsem ürünün çapına bakma şansın var mıdır? Alttaki seti almayı düşünüyorumda. Şimdiden teşekkürler.

@KafadanKontak hocam selam, mikrofon elime ulaştı ve gerçekten tam bir fiyat/performans ürünü. Arkadaşlar şaşırıyor sesi duyunca. Yönlendirmelerin için teşekkürler. Ancak başıma talihsiz bir olay geldi. Bilgisayar mikrofonu anlamsız şekilde USB aygıt olarak tanımıyor ve resimde ki gibi koyu yeşil yanması gerekirken açık yeşilimsi yanarak çalışmıyor. Bilgisayarı açtıktan sonra kabloyu takıp çıkarttığımda kendine geliyor. Senin başına böyle bir olay geldi mi? (USB aygıt tanınmadığında yapılması gerekenler başlıklı videoları izledim ve tüm yöntemleri denedim ancak yine de olmuyor)

@KafadanKontak hocam selam, mikrofon elime ulaştı ve gerçekten tam bir fiyat/performans ürünü. Arkadaşlar şaşırıyor sesi duyunca. Yönlendirmelerin için teşekkürler. Ancak başıma talihsiz bir olay geldi. Bilgisayar mikrofonu anlamsız şekilde USB aygıt olarak tanımıyor ve resimde ki gibi koyu yeşil yanması gerekirken açık yeşilimsi yanarak çalışmıyor. Bilgisayarı açtıktan sonra kabloyu takıp çıkarttığımda kendine geliyor. Senin başına böyle bir olay geldi mi? (USB aygıt tanınmadığında yapılması gerekenler başlıklı videoları izledim ve tüm yöntemleri denedim ancak yine de olmuyor)
Memnun kalmana çok sevindim. Malzemesi falan da genel anlamda çok güzel. Yazılımla falan dipses gürültü vs. hiç bir şey kalmıyor. Berrak güzel bir sese dönüşüyor. Bende de arada bir yapıyordu o dediğin kopma olayını. Sönük yeşile dönüyordu. USB portunu değiştirdim ve Type-c kablosu da çok kaliteli gelmedi açıkçası gözüme. Elimde bir farenin Type-c kablosunu taktım. Şimdi o sorunu hiç yaşamıyorum. Belki güç yönetiminde vey ayagıt yöneticisinde USB'ye takılan aygıtların uyku moduna girmemesi gibi sanki bir ayar vardı. hayal meyal hatırlıyorum. Onu da yapmış olabilirim. Bir de sisteminde bu mikrofon harici kullanmadığım tüm kayıt girişlerini devre dışı bıraktım. O da sorununu çözebilir belki.

Memnun kalmana çok sevindim. Malzemesi falan da genel anlamda çok güzel. Yazılımla falan dip ses gürültü vs. hiçbir şey kalmıyor. Berrak güzel bir sese dönüşüyor. Bende de arada bir yapıyordu o dediğin kopma olayını. Sönük yeşile dönüyordu. USB portunu değiştirdim ve Type-C kablosu da çok kaliteli gelmedi açıkçası gözüme. Elimde bir farenin Type-C kablosunu taktım. Şimdi o sorunu hiç yaşamıyorum. Belki güç yönetiminde vey ayagıt yöneticisinde USB'ye takılan aygıtların uyku moduna girmemesi gibi sanki bir ayar vardı. Hayal meyal hatırlıyorum. Onu da yapmış olabilirim. Bir de sisteminde bu mikrofon harici kullanmadığım tüm kayıt girişlerini devre dışı bıraktım. O da sorununu çözebilir belki.

Yok gerçekten her şeyi denedim ama olmuyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrardan uyku moduna geçiyor. İlla USB çıkartıp takmam lazım ki kendine gelsin mikrofon. Dediklerinin hepsini yapmıştım zaten tekrar baktım ama yine de yok olmuyor. Arkadaşımın bilgisayarında böyle bir problem yaşamıyorum. Beynim durdu artık.

Yok gerçekten her şeyi denedim ama olmuyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrardan uyku moduna geçiyor. İlla USB çıkartıp takmam lazım ki kendine gelsin mikrofon. Dediklerinin hepsini yapmıştım zaten tekrar baktım ama yine de yok olmuyor. Arkadaşımın bilgisayarında böyle bir problem yaşamıyorum. Beynim durdu artık.
Bak bu üzücü oldu ama durum mikrofondan değil işletim sisteminle ilgili gibi. Benim bir de USB oyuncu kulaklığım var. Onun da mikrofonunu kapatınca veya ikisinin portlarının yerini değiştirince de düzelmiş olmalı. Çünkü farklı porta takınca o hatayı veriyor, sonra başkasına takınca vermiyordu. o gün bu gündür hiç bir sorun yaşamıyorum.

Başka bir Type-C kablo ile denemiştin değil mi?

Bak bu üzücü oldu ama durum mikrofondan değil işletim sisteminle ilgili gibi. Benim bir de USB oyuncu kulaklığım var. Onun da mikrofonunu kapatınca veya ikisinin portlarının yerini değiştirince de düzelmiş olmalı. Çünkü farklı porta takınca o hatayı veriyor, sonra başkasına takınca vermiyordu. O gün bu gündür hiçbir sorun yaşamıyorum.

Başka bir Type-C kablo ile denemiştin değil mi?

Logitech G733 kulaklığımın Type-C kablosunuda denedim ama maalesef sorun ortadan kalktı. Format atmak istemiyorum ama atsam düzelir mi düşüncesi beni formata zorluyor.

Dediğim gibi buna ya BIOS'un sebep açıyor ya da Windows driver'ların falan. Ama bende de benzeri yaşandı hemen geçti. Birkaç gün takip et bence. Belki durdk yere değil tesadüfen yaptığın bir şey sebep oluyor olabilir.

Logitech G733 kulaklığımın Type-C kablosunuda denedim ama maalesef sorun ortadan kalktı. Format atmak istemiyorum ama atsam düzelir mi düşüncesi beni formata zorluyor.
Kamera kullanıyor musun? Belki kamera mikrofonundan kaynaklıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı