400 - 500 TL mikrofon önerisi

homie

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi sosyaller.

Arkadaşlar yayın vs. için bir mikrofona ihtiyacım var. Dip ses ve cızırtısı olmayan, sesi temiz veren bir mikrofon arıyorum. Bütçe düşük biliyorum.

Lastvoice markasının BM 800 ile BM 300 Plus modelleri arasında kaldım.

Yanlışım varsa düzeltin. Empedans değeri düşük olan mikrofonu USB portuna takınca daha verimli, yüksek olan ile (BM800) USB portuna takınca daha az mı verim alacağım?

Önerebileceğiniz mikrofon varsa yazarsanız sevinirim.

resim_2022-11-28_020814812.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1 haftadır deneyimleyip gayet memnun olduğum şu mikrofonu şiddetle tavsiye ederim. Bütçen dahilinde ve TR şartlarında bu kaliteye kesinlikle bulamayacağın bir mikrofon.

Kalitesi gerçekten beni şaşırttı. Mikrofon kollarıyla da uyumlu.

2022-11-24 17.37.15.jpg

1 haftadır deneyimleyip gayet memnun olduğum şu mikrofonu şiddetle tavsiye ederim. Bütçen dahilinde ve TR şartlarında bu kaliteye kesinlikle bulamayacağın bir mikrofon.

Kalitesi gerçekten beni şaşırttı. Mikrofon kollarıyla da uyumlu.

Eki Görüntüle 1587011
Hocam mikrofonla ses kaydınızın olduğu bir video vs. var mı? Bende yakın zamanda almayı düşünüyordum eğer memnunsanız bundan alabilirim bende.

Hocam mikrofonla ses kaydınızın olduğu bir video vs. var mı? Bende yakın zamanda almayı düşünüyordum eğer memnunsanız bundan alabilirim bende.
Ses kaydı almadım şu an tam vaktim yok ama yayıncı arkadaşlarımla hem DC hem de Valorant üzerinden konuşuyorum. Nvidia Broadcast'ten gürültü engelleme kullanıyorum sadece. Başka bir şey aktif değil Discord veya başka yerde. Sesimin harika geldiğini söylüyorlar. Üstüne basa basa soruyorum yani ciddiler :) Dediğim gibi bu fiyata hem malzeme hem kalite gerçekten muazzam. Tabii ki 1000 2000 liralık mikrofonlar daha da iyidir ama ben söylemesem mikrofonumun bu kadar uygun fiyatlı bir model olduğunu anlamayacaklardır. Hele ki VoiceMeeter gibi yazılımlarla daha da iyi hale getirilebilir.

Cardoid mikrofonlarda bildiğim kadarıyla en uygun mesafe 30 ve daha yakın olanı. Ben kullandığım yazılım nedeniyle net konuşacağım bir mesafede kendime yakın kullanırsam daha da iyi sonuç alıyorum. Ama yani 50 60 cm mesafede de çok büyük bir kayıp olacağını düşünmüyorum. Müsait bir fırsatta deneyip ileteceğim ama. Yazılımla alıyorsa diğer şekillerde de rahat rahat alır o mesafeden diye düşünüyorum. Ama genel anlamda geri dönüşler her zaman çok olumlu oluyor, abi harici mikrofon ne kullanıyorsun diye soran var direkt. Anlaşılıyor yani kulaklık mikrofonu kullanmadığın :)

Şöyle anlatabilirip. Pıt dokunuyosun açıyorsun kapıyorsun. Çok kullanışlı ve her basışını algılıyor. Sadece eğer bir mikrofon koluna takmayacaksan daha esnek flex bir Type-C kablosu edinebilirsin masanda da çok daha rahat hareket edecektir. Kalitlei tlefon şarj kabloları gibi biraz sağlam yani, rahat bükülmüyor.

@KafadanKontak Şimdi bide veri aktarımı yapabilen type-c kablosu gerekecek. Birde sen bu işlerden anlayan bi abiye benziyorsun aşağıda linkini bıraktığım stant bu mikrofona uyar mı acaba?
Birde lazım olursa diye uygun bi type-c kablosu önerir misin?

Şimdiden teşekkürler,

Evet bu stand ile oyumlu diye biliyorum. Mikrofonun altında 5/8 standardında vidalama girişi var. Bu kolun ucundaki kısım uyumlu diye biliyorum. uyumlu değilse de basit bir şekilde çeviriciler satılıyor. Ama benim tavsiyem titreşim önleyici aparatlardan da alman olurdu.

Bu arada kablosunda sıkıntı yok aslında. Gayet iyi. Ben de baktım ama piyasada 1,5 2m flex denen esmek Type-C kablo bulamadım. Zaten ürünün yanındaki kablo 1.8m. Onunla da sıkıntısız kullanıyorum. ben biraz kıl birisiyim sadece :D

Yeni konular

Geri
Yukarı