400-500 TL Mouse Önerisi

FurkanHLL

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
400-500 TL aralığında mouse arıyorum. Fiyat pek önemli değil, 400 vermişken 500'de veririm. Arasında kaldığım bazı mouseler var. Hepsini denedim ve hepsi elime oturuyor.
Zowie FK2: Profesyonel çoğu oyuncunun kullanması ve sade, kullanışlı olması beni etkiledi.
Razer Deathadder Elite: PMW3389 gibi bir sensörünün olması, rakipleri 300-350 IPS iken 450 IPS olması ve elime en çok oturan mouse olması beni etkiledi.
Rival 600: Forumda en çok önerilen mouse olması dışında beni pek etkileyemedi. Aynı zamanda yanlarının kronik sorunu var diye duydum. Ama hakkını vermeliyim ışıklandırması ve akıcılığı hoşuma gitti.
Logitech G403: Kablosuz olması, iyi bir sensörünün olması ve hoş bir yapısının olması beni etkiledi.
Logitech G502: Bana biraz ağır geldi. Aynı zamanda çok tuşunun olması iyi olmamış. Ama yinede iyi hissettiren kaliteli bir mouse olması onu bu listeye soktu.
Rival 710: Yeni çıkmış önerilen bir mouse. Hakkında pek bir bilgim yok o yüzden birşey diyemeyeceğim. Bu fareyi denemedim.
Aklımda FK2 almak vardı ama Razer'ın etkileyici özellikleri ve bu forumda Zowie'nin parasını haketmediği söylentisi beni FK2'den uzaklaştırdı. Biraz uzun bir yazı olabilir kusura bakmayın. Sizce bu fiyatta hangi fareyi almalıyım? Bu liste dışında önerileriniz var mı? Nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki Zowie hakkında fikriniz var mı?
Bu marka yayıncı ve E-Spor'cular sayesinde bu kadar büyüdü yanlış anlamayın kötü değil ama o kadar para verip mouse alıp istediğin DPI ayarlama yok ve mouse iki tarafında baş parmak tuşu var bu rahatsız edebilir o yüzden Zowie önermem.

Bu marka yayıncı ve E-Spor'cular sayesinde bu kadar büyüdü yanlış anlamayın kötü değil ama o kadar para verip mouse alıp istediğin DPI ayarlama yok ve mouse iki tarafında baş parmak tuşu var bu rahatsız edebilir o yüzden Zowie önermem.

Yayıncılarla çok bir alakası yok. Esporcularla var, çünkü ürünler esporcular için özel üretiliyor. Zowie'nin olayı o. EC serisini HeatoN tasarladı, FK'yı da Neo (zaten EC Heaton'ın FK'da Neo'nun isim ve soyadlarının baş harfi). Bu modeller tamamen bu iki oyuncunun diğer mouselarda gördükleri eksiklikler ve neler istedikleri konusunda fikirleri alınarak tasarlandı. E pratikte de profesyoneller için işe yarıyor.

Plug and play, örgüsüz kablo, kolay ayarlanabilir dpi vs. gibi özellikler profesyonel oyuncuların turnuvalarda çok işine yarıyor. DPI zaten alışkanlıkla alakalı bir şey. Zowie'nin sunduğu analog 4 seçenek gayet yeterli. 400- 800 - 1600 ve 3200 veriyor. Üstü zaten kullanışsız. Bu sabit DPI'lar arasındaki ince ayar da zaten tamamen alışkanlık.

Başparmak tuşu konusunda katılıyorum ama, bu noktada yeni S-Serisini çıkarıyorlar, FK gibi simetrik ama sadece sol tarafta başparmak tuşu var. Zowie'nin de güzelliği burada. Kullanıcıları dinliyor ve ona göre model üretiyor, trende göre değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı