400-600 TL arası ATX kasa önerisi

bilgennyk

Kilopat
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bu sisteme göre bir kasa önerir misiniz? Fanları kaliteli ve kasanın hava akışı güzel olmalı. PSU'ya sahibim zaten, PSU'lu olmasına gerek yok. Cooler Master MB511 RGB ve 400A öneriyorlar. Bunların dışında bir kasa tavsiyeniz var mı? Fan kontrolü de olmalı.

Alınanlar:
  • Sapphire RX 5700 XT Pulse
  • Corsair Vengeance 8x2 16 GB RAM
  • 240x2 480 GB Kingston SSD
  • Corsair vs 650W 80+ PSU
Alınacaklar:
  • B450 MSI Tomahawk MAX
  • AMD Ryzen 5 3600 işlemci
fa12479db8e5443.jpeg

Biraz MB511 kovalıyorum ama önümüzdeki indirim döneminde kaça düşer nasıl olur bilmiyorum, sanırım bunların dışındaki pek duyulmamış markalara çok bakmamak gerek.

Rampage RMC2019 JOYANCE
Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.

Sıcaklık değerleri çok iyi, asla ısınma problemi yaşamadım bunun yanı sıra kasa masamda hemen farenin yanında duruyor ve neredeyse fanlarından hiç ses çıkmıyor 10 saat kullanımda bile. Aşırı yük bindiğinde oyunlarda fan devirleri artıyor normal olarak. Ama sesini unutuyorsunuz. Sıvı soğutma ve radyatör takmak için yer verilmiş. Kasa küçük gibi görülebilir ama güç kaynağı sığmaz diye korktum ve mail gönderdim sorun olmayacağını söylediler. Kasaya taktıktan sonra boşluk bile kalıyor ayrıca güç kaynağı havalandırması için yapılan bölme güzel. Radyatör takılan yerde üst tarafta mıknatıslı filtre var.

Fan aydınlatmalarının kapalı modu dahil 15 tane modu bulunuyor. Ekstra fanlar için içinde mini kontrolcüsüyle geliyor. Rgb mode tuşu kasanın üst tarafında. Kasanın ön ızgarası mıknatıslı sökülüp temizlenebiliyor. Fanların devirlerini bilgisayar üzerinden anakart yazılımıyla kontrol edebiliyorsunuz.
Metal kısımları ilk dokunuşta kalitesiz gibi gelse de kasamı hem şehirler arası taşıdım hem de evimde bir çok kez yerini değiştirdim en ufak bir eğilme bükülme olmadı. Üst bölmede 1 tane USB-3 girişi bulunması da avantaj sağlıyor.

HAVA SİRKÜLASYONU ÇOK İYİ.

Sistemim;
RTX2070
R7 2700X
2x8 3000mhz ram
Seasonic 650W 80+ gold
Samsung Evo 970

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı