400-700 TL Türkçe Q Mekanik Klavye Önerisi

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Mekanik klavyeleri iki aydır araştırıyorum. Ancak Türkçe Q dizilime sahip mekanik klavye galiba ülkemizde yok.
Sizin bildiğiniz ve kalitesini kanıtlamış Türkçe Q yapısına sahip mekanik klavye varsa önerinizi bekliyorum.
İnternet üzerinde her foruma baktım ama bir sonuca ulaşamadım.

Türkçe Q yapısını mekanik hissiyatlı klavyeler de bulmak da zor hale geldi.

Mekanik klavye olarak aklıma yatan model Türkçe Q yapısına sahip olmasa da Corsair K70.
Corsair K70 modeli üzerinde Speed ve Red anahtar ön plana çıkmış.
Speed Anahtar 1,2mm olmasından kaynaklı basım hızının yüksek olduğunu ancak hissiyatın düştüğünü söylüyorlar. FPS oyunu için uygun olduğunu ama yazı yazma konusunda negatif kalıyormuş.
Red 2,0mm anahtar yapısıyla doğal hissiyat olarak ön plana çıkıyor.

Corsair K70 klavyesine sahip olan varsa deneyimlerini paylaşmalarını bekliyorum.
Corsair K70 türkçe yapısına sahip olmadığı için pişman olan varsa yazmasını bekliyorum.
Son olarak bu Türkçe Q yapısına sahip olmayan klavyelere alışmak kolay mı ?

Corsair K70 den daha iyi mekanik klavye varsa yoruma bildirin lütfen.

Fiyat aralığım 400 ile 700 TL arası.

Corsair K70'de Türkçe Q klavye var. 1.5 ay kullandım. 1 ay bile dolmadan "L" ve "M" tuşları çift basmaya başladı ben de farklı bir klavyeye geçtim. Tabi şans işi. Siz de alırsanız aynısı olur diye bir şey yok. Teknoloji konusunda epey şanssız bir insanım. Misal sağlam mouse'um yeni bir mouse siparişi verdiğim gün 1 tuşu bozuldu. Daha neler var neler :)

Speed switch kullanmadım bendeki Red switch idi. Yazım konusunda çok hassas olduğu için fazla sıkıntılıydı ama alışıldığı zaman bence şu an kullandığım mavi switchden daha iyi olacağını düşünüyorum. Çoğunluğun aksine tam alışıldığı zaman oyunda mavi switchin, yazımda kırmızı switchin daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ama kırmızı switche alışmak epey zor gelecektir özellikle eski klavyelerden geçiş yapacaksanız. Uzun bir süre istese de bir zaman sonra illa ki alışacaksınız.

Corsair K70 Türkçe Q yapının kesin olduğu bir satış ilanı bulamadım. Siteler de Türkçe Q diyor ama detayları şüpheye düşürüyor. Bundan kaynaklı mağazaya giderek almayı düşünüyorum. Vatan dahil birçok mağaza gezdim ama bulamadım Türkçe Q yapısını bulunduran. Bu arada siz Corsair K70'i ne zaman aldınız ve o sorun ile ne zaman karşılaştınız. Karşınıza çıkan çift yazma sorunu sonrası hangi ürünü satın aldınız.
Şuan da kesin olarak Türkçe Q yapısını bulunduran Corsair K70 modelinin mağaza ve site linklerini atabilirmisiniz.

Ocak sonlarına doğru aldım ve 1 ay olmadan bu sorunla karşılaştım. Şu an Hyperx Alloy FPS Blue Switch modelini kullanıyorum ve şimdilik memnunum. N11'den techno_store adlı bir mağazadan satın almışım.

Corsaır K70 Lux Kırmızı Mekanik Klavye Ch-9101020-tr Mx Red - n11.com

Düzenleme : Şu an kullandığım klavyede Türkçe Q yok. Sanırım Türkiye içerisinde de bu tuş dizilimine sahip klavyesi yok henüz.

Merhaba, Masterkeys Pro L RGB Klavyelerimiz Türkçe tuş dizilimine sahip. Red ve Blue switch seçenekleri ile satılıyor. Aradığınız fiyat bandına da uygun görünüyor. RGB ışıklandırma mevcut klavyelerimizde. Aşağıda linkleri bırakıyorum siz inceleyebilirsiniz.

MasterKeys Pro L RGB LED Mekanik Cherry MX RED Türkçe Oyuncu Klavyesi

MasterKeys Pro L RGB LED Mekanik Cherry MX Blue TR Oyuncu Klavyesi

Blue switch klavyede bulunan ENG tuş dizlimi görseline aldanmayın. Red ile aynı TR tuş dizilimine sahip.

Corsair K70 Türkçe Q kullanıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam qpbilşim mağazasından satın almıştım. Red switch olanı kullanıyorum. Kaliteli bir hissiyatı ve tok bir sesi var. Daha öncesinde mavi switchli bir klavye kullanmıştım. Mavi switchin sesi ilk başlarda güzel geliyor ama bir süre sonra kuru gürültüye dönüşüyor. Klavye ile ilgili sormak istediğiniz soruları buradan cevaplayabilirim.

MasterKeys Pro L almayı düşünmüyorum. Kalite ve performans olarak kendini kanıtlamış klavyeler arasında. Ancak çok fazla klasik kalıyor.

Benim aklıma yatan model Corsair K70.
Corsair K70 modeli üzerinde iki farklı seçenek arasında kaldım.
Corsair Gaming K70 Lux Kırmızı Led Cherry Mx Red Gaming Fiyatı
Corsair Gaming K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed Gaming Fiyatı
Sırf RGB için ve Speed Switch için fiyat farkını vermeye değer mi ? Her ikisinin fiyatı yüksek ve pişman olmak istemiyorum.
Monitör alacağım için şuan mekanik yerine mekanik klavyenin yerini tutmasa da % 100 Anti-Ghosting özelliğine sahip 150 - 250 TL arasında klavye almayı düşünmüyor değilim.
Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Mekanik Hisli TR Gaming Klavye | ITOPYA

Üç gün içinde kesin olarak klavye alıyorum. Ancak ince ayrıntılar kafamı çok karıştırıyor.

Son düzenleme:
Hocam RGB takıntınız yoksa, ileride RGB olanı almadığınız için pişman olmayacaksanız RGB'ye fazla para vermenize gerek yok. En başta tabi ki güzel geliyor ama sonradan pek de aklınıza gelmiyor. Ben çok canım sıkıldığında bir iki RGB ayarı yapıyorum. Onu da uzun süre kullanıyorum. MX speed switchler hakkında pek bir bilgim yok. Hakkında yorum yapamayacağım. Ben sizin yerinizde olsam önceliğimi monitöre verirdim. Monitörler arasındaki kalite farkı, klavyeler arasındaki farktan çok daha fazla hissettirir. Son attığınız linkteki klavye kalitelidir ve yeniden bütçenizi toparlayana kadar işinizi görecektir. Belki de klavye çok hoşunuza gider ve yeni bir klavye almaktan da vazgeçersiniz.

MasterKeys Pro L almayı düşünmüyorum. Kalite ve performans olarak kendini kanıtlamış klavyeler arasında. Ancak çok fazla klasik kalıyor.

Benim aklıma yatan model Corsair K70.
Corsair K70 modeli üzerinde iki farklı seçenek arasında kaldım.
Corsair Gaming K70 Lux Kırmızı Led Cherry Mx Red Gaming Fiyatı
Corsair Gaming K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed Gaming Fiyatı
Sırf RGB için ve Speed Switch için fiyat farkını vermeye değer mi ? Her ikisinin fiyatı yüksek ve pişman olmak istemiyorum.
Monitör alacağım için şuan mekanik yerine mekanik klavyenin yerini tutmasa da % 100 Anti-Ghosting özelliğine sahip 150 - 250 TL arasında klavye almayı düşünmüyor değilim.
Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Mekanik Hisli TR Gaming Klavye | ITOPYA

Üç gün içinde kesin olarak klavye alıyorum. Ancak ince ayrıntılar kafamı çok karıştırıyor.

Masterkeys Lite modelinden alan tüm kullanıcılarımız memnun. Tabii son karar size kalmış :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı