400 TL ISS önerisi

Marcellus33

Centipat
Daha fazla  
Minimum 50 Mbps internet paketli olursa iyi olur, bir de oyunlarda çok ping çıkmayacak ve bağlantı sorunları yaşatmayacak bir sağlayıcı önerisi istiyorum. Türk Telekom'dan Millenicom'a geçtim olmadı TurkNet'e geçtim yine olmadi Superonline'ye geçtim bu sefer de ping var ve 7777 portunu açmadıklari için bazı oyunları oynayamıyorum.

Bütçe: Ort. 400TL

Babamı ikna edebileceğim bir şekilde sağlaycı ismi ve neden olduğunuda yazarsanız sevinirim. Şu anda Türk Telekom'a geçmeyi düşünüyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bölgende altyapı türktelekom ise zaten başka firmalar türk telekom üzerinden sana vericekler internet hizmetini o sebepten türktelekomdan daha ucuz birçok firma var mesela comnet kullanabilirsin ping sorununa gelirsek evdeki bağlı cihazların anlık veri kullanımları pingi etkileyebilicek durumlar şahsi internetim 16 mbps download ve 0.7 upload alıyorum evdeki cihazlara Modem arayüzünden Qos ile sınırlandırma getirirsen ping yaş amazsın ben bu internet ile valorantta 19 ms alıyorum örneğin.

Neden olduğunuda kısaca özetler misin? Dediğim gibi babamı ikna etmem için gerekli.

Eğer bölgende altyapı Türk Telekom ise zaten başka firmalar Türk Telekom üzerinden sana verecekler internet hizmetini o sebepten Türk Telekom'dan daha ucuz birçok firma var mesela Comnet kullanabilirsin ping sorununa gelirsek evdeki bağlı cihazların anlık veri kullanımları pingi etkileyebilecek durumlar şahsi internetim 16 Mbps download ve 0.7 upload alıyorum evdeki cihazlara Modem arayüzünden QoS ile sınırlandırma getirirsen ping yaş amazsın ben bu internet ile Valorant'ta 19 ms alıyorum örneğin.

Sınırladığım zaman evdeki kişiler bağlanamıyor mu? Yoksa internetimi sınırlıyor?

Sınırladığım zaman evdeki kişiler bağlanamıyor mu? Yoksa internetimi sınırlıyor?
Bağlanabiliyorlar tabiki ama belirlediğin hız sınırını geçemiyorlar yani mevcut internetin tamamını kullanamıyorlar.

Peki neden Comnet'i kullanmalıyım? Kurulumda belli bir ücret ödeniyor mu? Modem hediyeleri vs. var mı? Beni aydınlatır mısınız?

Kurulumda ek ücret ödüyorsun evet ancak kurulumdaki ek ücreti 12 aya böldüğünde gene Türk Telekom'un tarifelerinden aşağıda bir fiyata çıkıyor modem hediyesi şu an bildiğim kadarıyla hiçbir firma vermiyor Türk Telekom'da satılan modemler yıllık 1440 TL'den başlıyor ikinci el veya internetten daha ucuza alabileceğin bir modem her türlü işini görür.​

Kurulumda ek ücret ödüyorsun evet ancak kurulumdaki ek ücreti 12 aya böldüğünde gene Türk Telekom'un tarifelerinden aşağıda bir fiyata çıkıyor modem hediyesi şu an bildiğim kadarıyla hiçbir firma vermiyor Türk Telekom'da satılan modemler yıllık 1440 TL'den başlıyor ikinci el veya internetten daha ucuza alabileceğin bir modem her türlü işini görür.​

Kurulum ücreti olmadığı için Netspeed ilgimi çekti. Onun hakkında bir bilginiz mevcut mu?

Geri
Yukarı