400 TL Monitör Tavsiyesi

Birde monitör tavsiyesi alacaktım. Bütçe esnek olabilir 400 TL civarı olup da işimi görecek bir monitör de olabilir binli rakamlara yakın bir şey de olabilir. Benim için en önemli nokta renkler. Yaptığım çalışmaları ekranda hangi renklerde görüyorsam, aldığım baskılarda da aynı renkleri görmek istiyorum. Birde buna ek olarak oyuncuyu tatmin edebilecek özelliklerde de olabilir, çünkü sistem iyi olacağından oyunlarda da sistemden aldığım başarı kadar monitörden de aynı başarıyı almak istiyorum.

Oyun için istiyorsan monitörü alman gereken asus vn247h.

Monitör tavsiyeniz içime sindi hocam, tepki süresi ve kontrast oranı da oldukça yüksek, işimi yaparken aynı zamanda oyun içinde kullanabileceğim ideal bir monitör gibi. Teşekkür ederim.

Ekranda hangi renklerde görüyorsam, aldığım baskılarda da aynı renkleri görmek istiyorum.

Bunu ancak IPS panelli ekranlar sağlayabilmektedir. TN'lerde hem görüş açısı düşük hem de renkler gerçeğe yakın değil.

IPS paneller de kendi aralarında kaliteye göre ayrılmakta. En iyileri P-IPS ve AH-IPS. Fakat bunlar da epey pahalı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı