400 TL sıfır ekran kartı önerisi

Mesela ikinci el aldım ve ben bunun tamir görüp görmediğini ya da eksik olmadığını arızalı olmadığını bilmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Garanti etiketlerine bakın GPU Z ile gerçek kartmı ona bakın FurMark testi yapın uzun süreli sıcaklık 85 dereceyi geçmiyor aşırı bir sıkıntı yoktur güncel driver kurup test edin oyunlarda öyle alın bazı kartlarda çalışıyor ama driver kurulmuyor chipset sıkıntılı o karttan hayır gelmez mesela.

O etiket termal macun yenilemesi içinde sökülmüş olabilir. Bu kartlar eski ne de olsa.

Eski kartların yan tarafında pcp bölümünde ince uzun garanti etiketi oluyor o söküldüyse chipsette işlem yapılmış olabilir veya reballing falan Memory değişimi o yüzden söyledim.

CS:GO işlemci oyunu olduğu için grafik kartına çok da önem vermiyor. i3 10100F sahibiyim.
Öyle bir şey yok. Gayet ekran kartı da önemli. Eğer öyle olsaydı i9 9900K ile insanlar krallar gibi oynardı o oyunu. Benchmarklara bakabilirsin. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle bir şey yok. Gayet ekran kartı da önemli. Eğer öyle olsaydı i9 9900K ile insanlar krallar gibi oynardı o oyunu. Benchmarklara bakabilirsin. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı FPS değerlerini 2010 yılına ait eski dizüstü bilgisayarımda veriyor. Üstelik Intel HD grafik kartı ile kısaca ekran kartı yok. Ama CS:GO'da yine de 70-80 FPS veriyordu.
Garanti etiketi tam macun yenilemek için sökülen vidanın genelde yanında oluyor seri numarası falan yazar model o söküldüyse bayağı işlem yapılmıştır kartta.

Sonradan yapıştırma olduğunu anlamak mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı