400 TL'ye Ekran Kartı Seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

oguzugu

Kilopat
Yer
ANKARA
PC toplama derdi düştü bize de şu an için her şeyi aldım sadece ekran kartı kaldı onu seçemedim. Birçok marka var Asus MSI SAPPHIRE gibi ve numaraları aynı 7750 sadece marka olarak farklı ekran kartı seçerken numaraya dikkat edeceğimizi biliyoruz ama markalar arasında ne gibi farklar var bunu bana anlatabilir misiniz ? Bir de en fazla 400TL civari oyunlarda en iyi performansı veren ekran kartı önerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Merak ettiğim bir şey daha AMD sisteme Nvidia ekran kartı takabilir miyiz illaha HD serisi bir kart mı takmamiz gerekiyor ?

Aldığınız sistemi PSU da dahil yazarsanız yardımcı olalım.

İntel sisteme amd ekran kartı takılabiliyorsa amd sisteme de nvidia ekran kartı takılabilir. Bu arada belirttiğiniz bütçeye bana göre de takılabilecek en iyi kart Asus GTX650Ti Boost DirectCUII. Bu arada sisteminizde kaç w psu olduğunu da söylerseniz daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz.

Markalar arası seçim yaparken öncelikle soğutması ve fiyatı konusunda karşılaştırmalar yapılmalı. Arkadaşların söylediği gibi o bütçe ile Gtx 650 Ti Boost en iyi seçim olacaktır. Sisteminde en az 450W bir power olmasını öneririm.

Monitör

VATAN COMPUTER - PHILIPS - 21.5" 227E4LHAB/00 GEN

İşlemci

http://www.vatanbilgisayar.com/CPU ...e-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=63901

Anakart

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart

- - - Güncellendi - - -

Birçok marka var ve numaraları aynı önerilerinizi bekliyorum.

- - - Güncellendi - - -

Herşey alındı kasa 600w güçünde sadece şu an ekran kartı yok ona karar verip sistemi hayırlısı ile kurucaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı