4000-4500 TL monitör önerisi

Radeon RX 5500M

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Herkese selam, 4000 4500 bandında monitör arıyorum, ve kafamda bazı soru işaretleri var.
Monitörün kavisli olması ne gibi avantajlar sağlar, bu bütçedeki monitörlerin HDR performansı iyi midir?
Diğer gereksinimler ise şu şekilde:
1)maksimum 25 inç olacak, daha büyüğü alan konusunda sıkıntı yaratıyor.
2)DisplayPort ve 2 adet HDMI girişi şart.
3)hoparlör olsa güzel olur, olmazsa da büyük problem değil.
4)ghosting problemi yaşatmasın.
Aklımda MAG artymis 242C modeli var, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Kavisli olması kişiden kişiye değişen bir şey ancak kavisli monitör VA panel demek. IPS'e göre daha yüksek kontrast sağlar ama renk doğruluğu konusunda IPS ile pek rekabet edemez. O fiyat bandında HDR yazan ürünlerde HDR performansı çok iyi değildir. Çünkü HDR karanlık kalan yerleri düzeltir ve daha canlı bi görüntü sunar. Ekranın parlaklık değeri HDR performansında büyük rol oynar.

Monitörü kullanım amacınızı yazarsanız panel tipi ve ürün önerebilirim.

Kavisli olması kişiden kişiye değişen bir şey ancak kavisli monitör VA panel demek. IPS'e göre daha yüksek kontrast sağlar ama renk doğruluğu konusunda IPS ile pek rekabet edemez. O fiyat bandında HDR yazan ürünlerde HDR performansı çok iyi değildir. Çünkü HDR karanlık kalan yerleri düzeltir ve daha canlı bir görüntü sunar. Ekranın parlaklık değeri HDR performansında büyük rol oynar.

Oyun için kullanacak gibi duruyor. Çünkü beğendiği model 165Hz ve 1 ms. VA panelmiş.

Herkese selam, 4000 4500 bandında monitör arıyorum, ve kafamda bazı soru işaretleri var.
Monitörün kavisli olması ne gibi avantajlar sağlar, bu bütçedeki monitörlerin HDR performansı iyi midir?
Aklımda MAG artymis 242C modeli var, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Kavisli olması veya düz olması tercih meselesi. Tam amacınız oyun ise istediğiniz monitör gayet iyiye benziyor. Yorumları da gayet güzel.

Kavisli olması kişiden kişiye değişen bir şey ancak kavisli monitör VA panel demek. IPS'e göre daha yüksek kontrast sağlar ama renk doğruluğu konusunda IPS ile pek rekabet edemez. O fiyat bandında HDR yazan ürünlerde HDR performansı çok iyi değildir. Çünkü HDR karanlık kalan yerleri düzeltir ve daha canlı bir görüntü sunar. Ekranın parlaklık değeri HDR performansında büyük rol oynar.

Oyun ve genel kullanım hocam. Displayporta laptopumu, HDMI portuna PS4 bağlayacağım.

Oyun için kullanacak gibi duruyor. Çünkü beğendiği model 165Hz ve 1 ms. VA panelmiş.

Kavisli olması veya düz olması tercih meselesi. Tam amacınız oyun ise istediğiniz monitör gayet iyiye benziyor. Yorumları da gayet güzel.

Hocam tek kafa karıştıran noktası hoparlör. İhtiyacını çeker miyim diye düşünüyorum.

Oyun ve genel kullanım hocam. Displayporta laptopumu, HDMI portuna PS4 bağlayacağım.

Hocam tek kafa karıştıran noktası hoparlör. İhtiyacını çeker miyim diye düşünüyorum.

Hocam inanır mısınız, monitörde hoparlör olayını ilk defa duyuyorum :D Benim aram masaüstü aygıtlarla pek yokta o yüzden, cahilliğime verin.

Bence çekmezsiniz, onun yerine gidip kaliteli bir kulaklık veya hoparlör alabilirsiniz. Monitörün hemen yanında veya monitörün arkasına sabitlerseniz tadından yenmez.

Hiç çekmezsin. Zaten çok para bayılmadığın sürece tatmin edecek bir ses kalitesi olmayacak. Ve sonuçta aynı bütçede hoparlörlü bir monitör daha pahalı olacak. Harici bir hoparlör alman daha iyi olur.

Bu fiyat bandındaki en iyi monitör lg24gn600b hdr performansı güzel, 0 ghosting, ıps

Bana kalırsa kavisli monitörün pek bir ekstrası yok. VA panel tercih etmemeye çalışın. Black smearing kesinlikle rahatsız edici. IPS monitör bakın. Panel parlaklığı, en azından 600 nit olmadığı sürece HDR olmasının hiçbir anlamı yok. O bütçede HDR kriteriniz olmasın. Ayriyeten panel, bana kalırsa en azından 300 nit ve gerçek 8 bit olmalı. 25 inç kriteriniz olmasa Acer Nitro VG271P önerebilirdim, 24 inç olarak XV242YP modeline göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hiç çekmezsin. Zaten çok para bayılmadığın sürece tatmin edecek bir ses kalitesi olmayacak. Ve sonuçta aynı bütçede hoparlörlü bir monitör daha pahalı olacak. Harici bir hoparlör alman daha iyi olur.
Hocam peki sizin spesifik bir model öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı