4000-5000 TL Arası Sistem Toplama

Bütçe
4000-5000
@EmreSunar
Hocam ekteki şu sistem alınır mı acaba? (4500TL)
Şu konuya da rica etsem bir bakar mısın?

Dosya Ekleri

• 9090D2BF-6A84-491A-9EA1-17033A804177.png
    9090D2BF-6A84-491A-9EA1-17033A804177.png
    80,3 KB · Görüntüleme: 32

AL SANA YILAN GIBI SISTEM :)
Ekran Karti: AMD Radeon RX570 8gb vram(onbellekli) gtx 1660 ekran kartinin rakibi bosuna gtx karta 2000tl vermeye gerek yok bu fiyat olarak 1400tl ayrica gtx 6gb vram(onbellek)
ISLEMCI: ryzen 5 3500x 6 cekirdek 3.6 base degeri gayet iyi diger 6 cekirdeklere gore daha iyi cunku 3. nesil 7nm. Istersen islemciyi yukselte bilirsin tercihen ryzen 7 2700x cunku 8 cekirdek bir islemci ayrica 3. nesil ryzen 7'lere kafa tutuyor aralarinda 5-7 fps farki var sadece.
ANAKART: MSI B450 TOMOHAWK Max 1040tl fiyati var ve b450 sinifi yani orta sinif anakartlarin en iyilerinden sayilir fiyat performans acisindan.
RAM: NeoForza 16gb 3000mhz, bunu istersen 2x8 olarak takabilirsin ama bence insanlar abartiyor arada pek bir fark olusmuyor yani 1x16 olarak takip daha sonra yukseltebilirsin hem bu sekilde fiyatida daha asagida kaliyor.
SSD: Patriot 480gb 560/540 okuma yazma degerine sahip.
HDD: Hard disk eklemedim yer ihtiyacina gore sen ekleyip cikartirsin.

TOPLAM : 4617tl bir fiyati var bundan iyisini toplayan cikmaz bence bu fiyata :D ama yinede dedigim gibi butcenin sinirlarini zorlamadim, istersen sen ram 3000mhz degil 3200 yada 3600mhz alirsin 5000tl ye tamamlarsin yada ekran kartini rx570 yerine rx580 alirsin, yada dedigim gibi islemcini 8 cekirdekli bir islemciye yukseltebilirsin ama islemcide minumum 2. nesil tercih et eger yukseltmek istersen 12nm olanlardan yani, en son olarakta dedigim gibi butceyi zorlamadim o yuzden sisteme hic dokunmayip bir hdd ekleyebilirsin yer sorunu olmasin diye.
Hocam sistem gayet hoşuma gitti HDD yi önümüzde ki ayda alabilirim acelesi yok onun ama ekran kartını RX580 e yükseltebilirim sadece teşekkürler

Hocam 8000T'lik düşündüğünüz PC nedir acaba bende düşünüyorum da
Benim dusunmekten ziyade kendim icin toplamaya basladim :D parcalar geliyor kargoda.

Not: Ben yurt disinda oldugum icin bu parcalar bana 7-8 bin arasi bi fiyata gelecek.Turkiye icin tekrar bir incelemek lazim neler alinir diye.

Ekran Karti: MSI GeForce RTX 2070 VENTUS GP
Islemci: Amd Ryzen 7 2700x
Ram: Viper Steel Patriot 16gb 3200mhz CL16
Anakart: MSI B450 TOMOHAWK MAX
SSD: 480gb marka model istege bagli,
HDD: 2tb seagate barracuda
Hocam sistem gayet hoşuma gitti HDD yi önümüzde ki ayda alabilirim acelesi yok onun ama ekran kartını RX580 e yükseltebilirim sadece teşekkürler
Yardimci olabildiysem ne mutlu, ben elimden geldigince fiyat olarak belirlenen rakama en iyi performansi alabilecen parcalara yoneldim, sonuc olarak oyun icin topluyorsun bosuna nvidia intel markalarinin fahis fiyatlarina katlanmaya gerek yok babalar gibi amd var fiyat performans canavari :)
Ben sahsen mimarlik yaptigim icin el mecbur ekran kartini nvidia aliyorum cunku programlar amd yi desteklemiyor.
@EmreSunar
Hocam ekteki şu sistem alınır mı acaba? (4500TL)
Şu konuya da rica etsem bir bakar mısın?
Ekran kartindan yana iyi bir tercih o butce icin.
Anakart isinma sorunu yasayabilir, anakartlar her ne kadar giris orta ve ust sinif diye ayrilsada kendi iclerinde'de ayrilirlar, mesela o anakart ne orta seviyenin giris seviyesi bir anakarti, kisaca ne metal plakalar var ne de type c portu.
Islemci olarak ryzen 5 2600 a 940tl verilecegine ryzen 5 3500x islemciye 1250tl vermek daha akillica olur eger butce asilmiyor ise, cunku hem arada nesil farki var hemde performans. 300tl icin r5 2600 bir islemci tercih edilmemeli bana gore.
Ram kismina gelirsek, 8gb ram suan neredeyse cogu sey icin yetersiz kaliyor. 16gb ram zorunluluk haline geldi ne yazik ki, tabi 12gb olarakta kullanilabilir ama tercihen ram 16gb ve 3000mhz degerlerinden asagi olmamasi hem sistem acisindan hem de harcanan paranin hakkini vermek acisindan daha isabetli olur, sonuc olarak 8gb ram alip daha sonradan 16gb a yukseltmek istediginizde arada fiyat farki olusacak yani 2 tane 8gb ram alirsaniz ornegin 600tl ye denk geliyorsa 1x16gb ram 530tl ye denk gelir.(ram fiyatlari tamamen ornek olaraktir)
Bunlarin disinda ssd hdd gibi depolama birimleri ve kasa kisi tercihine bagli. sonucta bilmedigin bir marka ssd yada hdd de alsan isin sonunda 1tb hdd/ssd yine ayni isi yapiyor, sadece kalite farki var markadan markaya. Kasa ise hava sirkulasyonunu iyi yaptigi surece tamamen kisinin zevkine kalmistir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı