4000-5000 TL Arası Sistem Toplama

Bütçe
4000-5000

Omeryusufk9889

Centipat
Arkadaşlar merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi güzel bir sistem toplamak istiyorum. Parçaları tek tek veya itopya gibi sitelerden hazır sistemde alabilirim. Araştırdığım kadarıyla artık 8 GB RAM yeterli olmuyor sanırım o yüzden minimum 16 GB RAM istiyorum bir de GTX 1650 ve 1660la RX580 ve RX5500 XT lerin aralarında ki farklar neler bu ekran kartlarından hangilerini önerirsiniz sanırım benim bütçemle alabileceğim kartlar bunlar ayrıca HDD yerine 480 GB lık bi SSD almayı düşünüyorum başlangıç olarak biraz zaman sonra HDD eklemesi yaparım sisteme şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Anakart ve ekran kartı konusunda daha iyi bilenler yorum yaparsa memnun olurum daha çaylak sayılırım bu işlerde.
Ben şahsen AMD gpulara karşıyım geçmişinden dolayı işlemcilerde karşıydım ryzen intele göre ucuz ve performansı güzel ileride AMD güzel gpu çıkarırsa kullanırız niye kullanmayalım bende çok deneyimli değilim fakat 5500₺ ye böyle bir sistem çıkıyor hem stoklar sıkıntıli hem dolar cok yüksek 1 ay önce bu sistem 4300₺ civarındaydı
Kasa modeli pek bilmiyorum ve ısınma sorunu olmaması için bunu seçtim bildiğim kadarıyla gayet iyi bir kasa ve PSU da yanında fakat 4000-5000 arasına düşürmek istiyorsanız kasa ve psudan biraz kisabilir FPS CMT 110a 500w modelini alabilir ekran kartı 1650 süper alabilir eğer AMD ekran kartı kullanmak ister iseniz 5500xt kullanabilirsiniz AMD ekran kartlarında bildiğim kadarıyla armor serisi sıkıntılı n11de MSI rx550xt 8gb versiyonu 1829₺ belkide idare etmek amacıyla 480 yerine 240gb SSD alabilirsiniz ben mecbur bekleyeceğim elimde nakit yok henüz fiyatlar kötüye giderse de mecburen AMD gpu ile toplarım. Daha iyi toplayabilen veya hazır sistem gösterebilecek birisi yazar umarım elimden bu kadar geliyor iyi sosyaller.
Gigabyte b450m s2h anakart 515₺ (MSI b450m-a pro Max alternatif olarak bakabilirsiniz oc yapacaksanız s2h daha iyi diye biliyorum ileride işlemciyi 3600 vs yapmayı düşünürseniz ise MSI b450m-a pro Max önerim olacaktır birbirine çok yakınlar)
Xpg gammix 8x2 3000mhz ram 630₺
Ryzen 5 1600AF 12nm 780₺ (2600 seviyesinde alırken 12nm olmasına dikkat edin 14nm olanlar eski versiyonu)
Corsair carbide spec delta RGB 80+ 550w 960₺
Toshiba ocz rc500 480 GB SSD 600₺ (PSU ile birlikte geliyor )
Gtx 1660 süper 2200₺ (MSI in gaming X modeli olur veya gigabyte olur)

Arkadaşlar merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi güzel bir sistem toplamak istiyorum. Parçaları tek tek veya İtopya gibi sitelerden hazır sistemde alabilirim. Araştırdığım kadarıyla artık 8 GB RAM yeterli olmuyor sanırım o yüzden minimum 16 GB RAM istiyorum bir de GTX 1650 ve 1660LA RX580 ve RX5500 XT'lerin aralarında ki farklar neler bu ekran kartlarından hangilerini önerirsiniz sanırım benim bütçemle alabileceğim kartlar bunlar ayrıca HDD yerine 480 GB'lık bir SSD almayı düşünüyorum başlangıç olarak biraz zaman sonra HDD eklemesi yaparım sisteme şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Bu sistem sadece oyun icin mi yoksa 3D tasarimlar falan ugrasiyor musun ilk bunu sormak lazim.
Anladigim kadari ile 16 GB RAM kesinlikle olacak diyorsun ve haklisin artik 8 GB is gormuyor ne yazik ki
Eger sadece oyun icin bir sistem topluyorsan NVIDIA'ya hic bulasma Full AMD bir sistem topla senin icin daha fiyat performans olur. Eger tam olarak ne istedigini ne ile ugrastigini belirtirsen bir fiyat arastirmasi yapabilirim ve bilgilendiririm, sahsen bende şu an 8000TL'lik bir sistem toplamakla mesgulum ozellikle 3D modelleme ve render isleri icin, tabii dogal olarak 3D ve render icin toplanan bir PC oyunlarda da oldukca iyi performans sagliyor :)

Arkadaşlar merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi güzel bir sistem toplamak istiyorum. Parçaları tek tek veya itopya gibi sitelerden hazır sistemde alabilirim. Araştırdığım kadarıyla artık 8 GB RAM yeterli olmuyor sanırım o yüzden minimum 16 GB RAM istiyorum bir de GTX 1650 ve 1660la RX580 ve RX5500 XT lerin aralarında ki farklar neler bu ekran kartlarından hangilerini önerirsiniz sanırım benim bütçemle alabileceğim kartlar bunlar ayrıca HDD yerine 480 GB lık bi SSD almayı düşünüyorum başlangıç olarak biraz zaman sonra HDD eklemesi yaparım sisteme şimdiden teşekkürler iyi forumlar.
Bu zamanlarda sistem toplamanızı tavsiye etmiyorum.

Kimse suan ki fiyatlardan hosnut degil ne yazik ki ama yanlis dusunuyorsunuz cunku gittikce fiyatlar artacak ne yazik ki. Eger bir sistemi kuran kisinin 1 sene bekleme luksu yok ise tekrar diyorum ne yazik ki bu fiyatlarin 1 yada 1,5 sene duzelme ihtimali yok.

Bu sistem sadece oyun icin mi yoksa 3D tasarimlar falan ugrasiyor musun ilk bunu sormak lazim.
Anladigim kadari ile 16 GB RAM kesinlikle olacak diyorsun ve haklisin artik 8 GB is gormuyor ne yazik ki
Eger sadece oyun icin bir sistem topluyorsan NVIDIA'ya hic bulasma Full AMD bir sistem topla senin icin daha fiyat performans olur. Eger tam olarak ne istedigini ne ile ugrastigini belirtirsen bir fiyat arastirmasi yapabilirim ve bilgilendiririm, sahsen bende şu an 8000TL'lik bir sistem toplamakla mesgulum ozellikle 3D modelleme ve render isleri icin, tabii dogal olarak 3D ve render icin toplanan bir PC oyunlarda da oldukca iyi performans sagliyor :)
Sadece oyun odaklı bir sistem istiyorum bu tarz konularda pek bilgi sahibi değilim tavsiyelerinizi bekliyorum
Anakart ve ekran kartı konusunda daha iyi bilenler yorum yaparsa memnun olurum daha çaylak sayılırım bu işlerde.
Ben şahsen AMD gpulara karşıyım geçmişinden dolayı işlemcilerde karşıydım ryzen intele göre ucuz ve performansı güzel ileride AMD güzel gpu çıkarırsa kullanırız niye kullanmayalım bende çok deneyimli değilim fakat 5500₺ ye böyle bir sistem çıkıyor hem stoklar sıkıntıli hem dolar cok yüksek 1 ay önce bu sistem 4300₺ civarındaydı
Kasa modeli pek bilmiyorum ve ısınma sorunu olmaması için bunu seçtim bildiğim kadarıyla gayet iyi bir kasa ve PSU da yanında fakat 4000-5000 arasına düşürmek istiyorsanız kasa ve psudan biraz kisabilir FPS CMT 110a 500w modelini alabilir ekran kartı 1650 süper alabilir eğer AMD ekran kartı kullanmak ister iseniz 5500xt kullanabilirsiniz AMD ekran kartlarında bildiğim kadarıyla armor serisi sıkıntılı n11de MSI rx550xt 8gb versiyonu 1829₺ belkide idare etmek amacıyla 480 yerine 240gb SSD alabilirsiniz ben mecbur bekleyeceğim elimde nakit yok henüz fiyatlar kötüye giderse de mecburen AMD gpu ile toplarım. Daha iyi toplayabilen veya hazır sistem gösterebilecek birisi yazar umarım elimden bu kadar geliyor iyi sosyaller.
Gigabyte b450m s2h anakart 515₺ (MSI b450m-a pro Max alternatif olarak bakabilirsiniz oc yapacaksanız s2h daha iyi diye biliyorum ileride işlemciyi 3600 vs yapmayı düşünürseniz ise MSI b450m-a pro Max önerim olacaktır birbirine çok yakınlar)
Xpg gammix 8x2 3000mhz ram 630₺
Ryzen 5 1600AF 12nm 780₺ (2600 seviyesinde alırken 12nm olmasına dikkat edin 14nm olanlar eski versiyonu)
Corsair carbide spec delta RGB 80+ 550w 960₺
Toshiba ocz rc500 480 GB SSD 600₺ (PSU ile birlikte geliyor )
Gtx 1660 süper 2200₺ (MSI in gaming X modeli olur veya gigabyte olur)
Teşekkürler tavsiyeniz için diğer arkadaşların tavsiyeleriyle karşılaştıracam
Sürekli bekledim ama maalesef dolar hiç düşmedi

AL SANA YILAN GIBI SISTEM :)
Ekran Karti: AMD Radeon RX570 8gb vram(onbellekli) gtx 1660 ekran kartinin rakibi bosuna gtx karta 2000tl vermeye gerek yok bu fiyat olarak 1400tl ayrica gtx 6gb vram(onbellek)
ISLEMCI: ryzen 5 3500x 6 cekirdek 3.6 base degeri gayet iyi diger 6 cekirdeklere gore daha iyi cunku 3. nesil 7nm. Istersen islemciyi yukselte bilirsin tercihen ryzen 7 2700x cunku 8 cekirdek bir islemci ayrica 3. nesil ryzen 7'lere kafa tutuyor aralarinda 5-7 fps farki var sadece.
ANAKART: MSI B450 TOMOHAWK Max 1040tl fiyati var ve b450 sinifi yani orta sinif anakartlarin en iyilerinden sayilir fiyat performans acisindan.
RAM: NeoForza 16gb 3000mhz, bunu istersen 2x8 olarak takabilirsin ama bence insanlar abartiyor arada pek bir fark olusmuyor yani 1x16 olarak takip daha sonra yukseltebilirsin hem bu sekilde fiyatida daha asagida kaliyor.
SSD: Patriot 480gb 560/540 okuma yazma degerine sahip.
HDD: Hard disk eklemedim yer ihtiyacina gore sen ekleyip cikartirsin.

TOPLAM : 4617tl bir fiyati var bundan iyisini toplayan cikmaz bence bu fiyata :D ama yinede dedigim gibi butcenin sinirlarini zorlamadim, istersen sen ram 3000mhz degil 3200 yada 3600mhz alirsin 5000tl ye tamamlarsin yada ekran kartini rx570 yerine rx580 alirsin, yada dedigim gibi islemcini 8 cekirdekli bir islemciye yukseltebilirsin ama islemcide minumum 2. nesil tercih et eger yukseltmek istersen 12nm olanlardan yani, en son olarakta dedigim gibi butceyi zorlamadim o yuzden sisteme hic dokunmayip bir hdd ekleyebilirsin yer sorunu olmasin diye.

Hocam 8000T'lik düşündüğünüz PC nedir acaba bende düşünüyorum da

Yeni konular

Geri
Yukarı