4000-5000 TL Gaming Laptop Önerisi

HoodeD_Sy

Hectopat
Ben forumda bir çok konuya bakıyorum, birçok öneri var fakat ben bilgisayar alırken hele oyun oynamak için nelere dikkat edebileceğimi iyi kestiremiyorum. Dizüstü istiyorum çünkü bir yerde fazla durmuyorum sizce gaming laptop alır iken nelere dikkat etmeliyim, nasıl bir PC almalıyım? Önerileriniz benim için önemli, teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell inspiron 7568 Senin bütçenle alaksı olan bir laptop değil, onboard rafik kartını kullanıyor çöp demek daha doğru olur. Öneren kişininde bilgisi olduğunu sanmıyorum tabii şaka yapmıyorsa.
Bende öyle düşündüm ilk gördüğümde bana dalga geçiyor gibi geldi benim merak ettiğim birşey intel i5 2.8 ghz ile intel i7 2.8 ghz birmidir ben bakarken hep i7 olmasına bakıyorum tabi ama ghz daha önemlidir diye düşünüyorum bir andan

Bende öyle düşündüm ilk gördüğümde bana dalga geçiyor gibi geldi benim merak ettiğim birşey intel i5 2.8 ghz ile intel i7 2.8 ghz birmidir ben bakarken hep i7 olmasına bakıyorum tabi ama ghz daha önemlidir diye düşünüyorum bir andan
Laptoplarda adlandırma çok önemli, mesela atılan iki laptopda i5. Birisi i5 6300HQ diğeri i5 6200U, aralarındaki fark 6300HQ 4çekirdek 4izlek iken, 6200U 2 çekirdek 4 izlek. Masaüstündeki i3 lere denk kendisi. U ibaresi olan işlemciler genelde oldukça zayıf oluyor. HQ ibaersi veya direk masaüstü işlemcilerinde olduğu gibi K ibaresi olanlar iyi performans veriyor. Size i7 olan laptopda önerebilirdim ama fiyatları yükseliyor. Sırf işlemci iyi olucak diye ekran kartını kısarsanız bu sefer medium ayarlarda takılır işlemciyi hiçbir zaman tam performansıyla kullanamazsınız.

Laptoplarda adlandırma çok önemli, mesela atılan iki laptopda i5. Birisi i5 6300HQ diğeri i5 6200U, aralarındaki fark 6300HQ 4çekirdek 4izlek iken, 6200U 2 çekirdek 4 izlek. Masaüstündeki i3 lere denk kendisi. U ibaresi olan işlemciler genelde oldukça zayıf oluyor. HQ ibaersi veya direk masaüstü işlemcilerinde olduğu gibi K ibaresi olanlar iyi performans veriyor. Size i7 olan laptopda önerebilirdim ama fiyatları yükseliyor. Sırf işlemci iyi olucak diye ekran kartını kısarsanız bu sefer medium ayarlarda takılır işlemciyi hiçbir zaman tam performansıyla kullanamazsınız.
Ben oyunları en son kalitede ferah ferah oynamak istiyorum ben sadece öğrenmek için sordum size işlemciler arasındaki farkı teşekkür ederim...

Evet oyun için düşünüyorsan HQ olmalı ve bildiğiniz üzere yeni 7.nesil i7'ler çıktı.Monster bu konuda f/p ürünü olarak düşünülebilir MSI gibi markalar çok pahalı ve servisi konusunda monsterdan pek bi üstünlüğü yok yorumlara göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı