Technopat Sosyal

Technopat Sosyal'e hoş geldiniz. Technopat Sosyal'de ücretsiz bir şekilde hesap oluşturarak merak ettiğiniz bir soruyu okurlarımızla paylaşıp merakınızı giderebilirsiniz :) Unutmadan, hesap kurduktan sonra konunuzun hızlı onaylanmasını istiyorsanız kurallara uygun bir şekilde açınız.

4000-5500 arası sistem toplama

Arkadaşım yakın bir zamanda sistem toplayacak. İstediği şey 4-5 yıl kadar 1080p'de oyunları oynatabilmesi. Sizce yeni mimarili ekran kartlarını beklemeli mi? Haziran gibi gelir mi? Arkadaşım almazsa çok pişman olur mu? Mesela bugün r9 390 veya gtx980'li bir sistem 4 yıl sonra 1080p'de yeni çıkmış bir oyunu açabilir mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dark N10 Usb 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli Atx Kasa 400 - n11.com
MSI R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı Ekran Kartı
Adsız.png
Toplam 5400 lira ediyor. Yeni çıkacak ekran kartlarını bekleyemiyorsanız Fury x alın. "Yok ben nVidia seviyorum AMD alamam" diyorsanız GTX 980 alabilir veya i5 6600 K düşürüp 980 Ti alabilirsiniz bu sisteme. Monitör dahil diye belirtmediğiniz için ben monitörsüz yaptım şu an aklıma geldi sistemi topladıktan sonra :D.

Dark N10 Usb 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli Atx Kasa 400 - n11.com
MSI R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı Ekran Kartı
Eki Görüntüle 156181
Toplam 5400 lira ediyor. Yeni çıkacak ekran kartlarını bekleyemiyorsanız Fury x alın. "Yok ben nVidia seviyorum AMD alamam" diyorsanız GTX 980 alabilir veya i5 6600 K düşürüp 980 Ti alabilirsiniz bu sisteme. Monitör dahil diye belirtmediğiniz için ben monitörsüz yaptım şu an aklıma geldi sistemi topladıktan sonra :D.
i5'e düşürüp 980Ti almaktan tavsiyem işlemciyi bu haliyle bırakıp 980 almanız :D

Hocam kaldırır biliyorum fakat 5-6 yıl sonra ekran kartı yükseltmek istediğinde yararına olur i7 olması diye düşünüyorum :)
Ya :D. Dostum 5 sene sonra bunu yapacaksa işlemciyi de değiştirir. 4460 işlemci 980 i kaldırır mı diye sorduklarında iki tane Titanı kaldırır diyorlar ve kaldırıyor yani senin buradaki amacın ne? i 5 6600 K 980 Ti > i 7 6700 K 980 nokta.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı