4000₺ işlemci ve anakart tavsiyesi

İlker DMR

Centipat
Yer
İstanbul/Sancaktepe
Daha fazla  
Merhabalar. İyi forumlar.

Halihazirda i7 7700 işlemci, H110M PRO VD anakart, Crucial 2x8 2133 MHz RAM, ekran karti olarak da EVGA'nin 1660 Super modelini kullanmaktayım. İşlemci, anakart ve RAM yükselmesi yapmak istiyorum. Bütçem 4000 TL ve aklımda olan ürünler şunlar.

Fikirlerinizi alabilir miyim? Veya farkli seçenekler neler önerebilirsiniz?

Teşekkür ediyorum.

Halihazirda i7 7700 işlemci, H110M PRO VD anakart, Crucial 2x8 2133 MHz RAM, ekran karti olarak da EVGA'nin 1660 Super modelini kullanmaktayım. İşlemci, anakart ve RAM yükselmesi yapmak istiyorum. Bütçem 4000 TL ve aklımda olan ürünler şunlar.

Teşekkür ediyorum.

Güzel

LPX RAM önermiyorum. Onun dışında o anakart o işlemci için fazla giriş seviyesi kalmış bence.

Teşekkür ediyorum.

Bende G.Skill 3600 MHz RAM'lerden var.
O anakartı alacaksan XMP profili aç cayır cayır çalışıyor.

LPX RAM önermiyorum. Onun dışında o anakart o işlemci için fazla giriş seviyesi kalmış bence.
Bütçeyi en fazla 4500 e kadar zorlarım hocam. Ne önerirsin anakart ve ram olarak ?
ryzen 5 3600 işlemci almalısın veya 3600x sen seç
3600 ile 3600x arasındaki fiyat farkı değer mi ? Nedir arasındakı performans farkı ?

Bütçeyi en fazla 4500 e kadar zorlarım hocam. Ne önerirsin anakart ve ram olarak?
@RPM hocamın attıkları gayet iyi ve bütçenizi aşmıyor onları öneririm.

Ram olarak bunlar da bakılabilir.

@RPM hocamın attıkları gayet iyi ve bütçenizi aşmıyor onları öneririm.

RAM olarak bunlar da bakılabilir.

Teşekkür ediyorum hocam. Son olarak da siz ne düşünüyorsunuz 3600 ve 3600X arasındakı fiyat performans farkına ve 3600X'i şu an için stok soğutucusuyla kullanacağım yeterli olur mu? Sıvı soğutma için bütçem şimdilik yok.

Geri
Yukarı