4000₺ işlemci ve anakart tavsiyesi

Teşekkür ediyorum hocam. Son olarak da siz ne düşünüyorsunuz 3600 ve 3600X arasındakı fiyat performans farkına ve 3600X'i şu an için stok soğutucusuyla kullanacağım yeterli olur mu? Sıvı soğutma için bütçem şimdilik yok.
https://www.hepsiburada.com/msi-b45...hz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV00000MZ8EM 869 TL
AMD Ryzen 5 3600X Altı Çekirdek 3.80 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1942 TL
G.Skill Trident Z RGB (2x8) 3600 MHz DDR4 F4-3600C18D-16GTZR Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 939 TL
Snowman T6 Ultra 6 İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 214 TL

Fiyat: "3.964 TL"

Arada fiyat farkı çok az zaten değer bence.

Kasanız ATX anakart desteklemiyorsa, https://www.hepsiburada.com/asus-tu...m4-ddr4-4400-mhz-matx-anakart-p-HBV00000XGZ2S alın.

Gerekiyor diye biliyorum da çok kolay bir işlem zaten. :)
Zamanında bi arkadaşıma 2600 lü bir sistem toplamıstık fakat BIOS update gerektiği için sisteme goruntu gelmiyordu BIOS a giremiyorduk. Bilgisayarci vasıtasıyla çözmüştük sorunu eski nesil bir işlemci takarak. Bunun farklı bir çözümü varmı kendim halledebileceğim?

Zamanında bi arkadaşıma 2600 lü bir sistem toplamıstık fakat BIOS update gerektiği için sisteme goruntu gelmiyordu BIOS a giremiyorduk. Bilgisayarci vasıtasıyla çözmüştük sorunu eski nesil bir işlemci takarak. Bunun farklı bir çözümü var mı kendim halledebileceğim?
Bilmiyorum maalesef. Şimdi baktım bazı sitelerde destek var deniyor bazı sitelerde yok deniyor. Gelince bakar beraber halletmeye çalışırız ama büyük bir sorun olacağını sanmıyorum.

Bilmiyorum maalesef. Şimdi baktım bazı sitelerde destek var deniyor bazı sitelerde yok deniyor. Gelince bakar beraber halletmeye çalışırız ama büyük bir sorun olacağını sanmıyorum.
Aynen hocam birkaç farklı yabancı forumda Max ibaresi ile biten anakartlara gerek yok bilgisini bende gördüm şimdi. Teşekkür ediyorum geldiği zaman problem olursa yazarım konuya iyi forumlar :)

Geri
Yukarı