4000 TL APU sistem önerisi

4000 Tl bandında bu ekran kartlarını kaldırabilecek apu sistem imkansız denebilir sanırım en azından şuan. Eğer ayarlayabilirsem apu değilde normal bir işlemci bakarım. İlginize teşekkürler.

4300GE ucu ucuna besleyebiliyor. Bazı yerlerde minik darboğaz oluyor. Oyun ayarları biraz yükseltirse kalkar ortadan.

Hocam 1660S alacaksanız arkadaşın topladığı sistem iyi bir tercih olabilirdi. Uyumluluk açısından inceleyip satın alabilirdiniz yani. 2060 için yeterli gelmeyebilir ama. Saygılar.

Ben 1660S'de de darboğaz olacağını düşünüyorum.
4 çekirdekli işlemciler için en yüksek ekran kartı AMD RX 570'dir biraz zorlarsan RX 580 de besleyebilir.
RX 580 ekran kartının piksel Rate'si - 40 civarı
1660S piksel Rate'si - 80 civarı
Yani yarı yarıya fark var darboğaz yapar bence.
Ama şunu söylemeliyim aman aman darboğaz yapar mı? Hayır.
Mesela Battlefield gibi ağır oyunlarda yapmaz ama CS:GO, Valorant gibi oyunlarda yapar tabii FPS'yi sabitleyip darboğazsız da oynayabilirsin.
En iyisi Ryzen 5 işlemci al biraz bekle para gelince ekran kartı al.
En çok da darboğaz yapar dememin sebebi o işlemcinin sonunda E ibaresi olması yani ekonomik olması 35W işlemci bırak 1660S RX580 bile beslemez.

Hocam bakabilirsiniz R3 4300ge +B450M+ 16RAM var.
İleride yanına GTX 1650S takarsınız.

Teşekkürler tavsiyeler için ama borca iyice girip. 1660S 6 GB Ryzen 5 3600 2x8 3200 MHz sistem satın aldım. 1660S darboğaz riskini almak istemedim borç harç aldım artık. Hepinize tekrar teşekkürler.

En iyisini yapmışsın 4 çekirdekli işlemci o ekran kartlarıyla rahat vermezdi sana hem şu anda kullandığın işlemci çok daha üst ekran kartlarını da besler rahat ol sadece şu an tek sorunun var o da borç 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı