4000 TL bandında 2.el monitör önerisi

Bütçe
4000 TL
Valorant tarzı oyunları oynayacağını söylemiş, TN ve IPS tarzı paneller arası fiyat farkı uçurum düzeyinde. Bence IPS almasını gerektiren bir durum yok ortada. Bu monitörde kronik olarak ghosting tarzı bir durum da yok. Dolayısıyla bence bu monitör ve arkadaşın kullanım alanı dahilinde TN panel alması sorun yaratmaz.

Arkadaş gerekirse 2.el alacak zaten alacaksa neden canlı renklerde bir ürün almasın ki? Outlet olarak N11 de doluca var 3500 civarı monitör.

Valorant tarzı oyunlar oynuyorum dediğinize göre genelde FPS oynuyorsunuz. BenQ e-sporcular ve FPS oyuncuları için ürünler üreten bir marka. TN panel olmasının nedeni TN'in daha hızlı tepki vermesi. Hikaye oyunları oynamayacaksanız BenQ iyi bir tercih.

TN ile IPS arasındaki tek fark tepki süresi mi pek bilgim yokta.

Dosya Ekleri

• 1689688412352.png
    1689688412352.png
    780,8 KB · Görüntüleme: 9
Valorant tarzı oyunları oynayacağını söylemiş, TN ve IPS tarzı paneller arası fiyat farkı uçurum düzeyinde. Bence IPS almasını gerektiren bir durum yok ortada. Bu monitörde kronik olarak ghosting tarzı bir durum da yok. Dolayısıyla bence bu monitör ve arkadaşın kullanım alanı dahilinde TN panel alması sorun yaratmaz.

Anlattığınıza göre TN panel renkleri daha kötü gösteriyor IPS'e göre. Genelde Valorant oynuyorum ama arada sıkıldıkça arkadaşımla FH4 falan giriyorum. TN panel sadece FPS tarzı oyunlar için mi?

24 inç sizin içi uygunsa koşulsuz şartsız önerim şudur;

Ben de bunu kullanıyorum. İyi oyunlar :) (siteyi hızlı olması açısından Hepsiburada olarak yolladım çok başka yerleri araştırırsanız daha ucuz olarak da bulabilirsiniz.)

Oynadığınız oyun tarzları ve memnun olmadığınız bir yönü var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı