4000 TL Ekran Kartsız Sistem Önerisi

İzledim videoyu 2070 ile test ettileri için fark tam olarak ortaya çıkmamış. işin ilginç tarafı arkadaş Youtube videolarına bakın diyor, baktım yine geride :)
2700X ile karşılaştırması (2700'den çok daha iyi)
30 FPS fark var bazı durumlarda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izledim hocam. Zaten sürekli bakıyorum performans videolarına.

Saçma sapan dediğin site en güvenilir kaynaklardan birisidir. Ben de kafama göre youtube videosu yapar atarım. Çoğu videonun hiçbir güvenilirliği yok. Videolardan ziyade benchmark testlerine bakın.
Çoklu çekirdek her zaman avantajlı değildir, hatalı bilgi veriyorsunuz.
2600X ile 9700K'nın çoklu çekirdek performansları birbirine yakın şimdi bu işlemciler denk mi ?
Böyle bir mantık yok.
Ayrıca sen bu sitenin kaynağını biliyor musun ?
Öncelikle çoklu çekirdek yeni çıkan ve çıkacak oyunlarda daha avantajlı. İleriye dönük istiyorsa Ryzen tercih etmesinde fayda var.Bir diğer konu ise attığınız testler 1080p de çekilmiş. Lütfen performans karşılaştırmasını birde 2K ya göre hesap edin. i5-9600K kötü demiyorum. Ancak dediğim gibi ileriye dönük olmasını istiyorsa 2700 veya 2700X tercih etmesinde fayda var.
Birde şu site konusuna gelelim. Sayın @Recep Baltaş'ın dediği gibi belirsiz sonuçlarla insanları yanlış yönlendiriyor bu siteler.
Site hakkındaki konunun linkini de buraya bırakayım.

Tamam hocam bişey demiyorum. Zaten ben ne kadar performans testini öne sürsem de siz AMD`ciler yine AMD`yi savunacaksınız. Ben performansa bakarım arkadaş, oyunda akıcılık, yüksek performans alıyorsam gerisi önemli değil. Hoşçcakalın hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buda yüksek çözünürlükte verdiği performanslar hocam.
1080P değil 1440P. Neyse sağolun arkadaşım. Sonuçlar zaten göz önünde.

Dostum Ryzen işlemcileri istediğin İntel işlemciyle kıyaslayabiliriz bu muhabbet sabaha kadar burda sürer. Sen aslolan bütçene bak benim tercihim ryzen 5 3600den yana olurdu 2700 ile arasında %23’lük performans farkı var. 2700’ü fan için yada r7 serisinden olduğu için veya sebebi her ne olursa olsun alacaksan alma. Ryzen 5 3600 daha güncel daha güçlü. İntel işlemciler de işini görür yıpranmaz ikisini kıyaslamak yerine hangisinden daha çok uzun yıllar verim alacağına bak. 2K çözünürlük diye birileri yırtınmış gördüğüm kadarıyla, survıvor Nihat gibi sesleniyorum dinlesinler 9600K’nın çıkış tarihi nedir ? Kaç çoklu çekirdeğe sahip ? TDP değeri ne kadar ? Herşeyi kenara bırak alabileciğinin en iyisini al. En iyisi intelse intel al. Bunların dışında ayrıca 2K çözünürlükte İntelin Amd’den, Amd’nin de intelden üstünlüğünü savunamayız. Benim mantıklı gördüğüm Ryzen 5 3600. Antibiyotik sitesinde 1300lira fiyatı var. İşlemciden kalan bütçeye de Asrock B450 Fatalıty alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı