4000 TL i5 6600K Sistem Toplama

alicebbar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Merhabalar, Skylake sistem topluyorum. Bildiğim ölçüde bir şeyler seçtim. Hatalı ya da uyumsuzluk için, bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Saygılar.

Merak ettiğim sorular:
1) 144 hz monitörüm var. Benq XL2411, bu sistem ile 144 hz performansı yakalar mıyım? (GTA5 ve benzeri oyunlarda.)
2) Asus Strix GTX 970 ile seçtiğim ekran kartının ne farkı var?
3) Nvidia 3D Vision özelliği seçtiğim ekran kartında var mıdır? (Hepsi burada da 3d yok yazıyor.)

1.jpg

Merhabalar, Skylake sistem topluyorum. Bildiğim ölçüde bir şeyler seçtim. Hatalı ya da uyumsuzluk için, bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Saygılar.

Merak ettiğim sorular:
1) 144 hz monitörüm var. Benq XL2411, bu sistem ile 144 hz performansı yakalar mıyım? (GTA5 ve benzeri oyunlarda.)
3) Nvidia 3D Vision özelliği seçtiğim ekran kartında var mıdır? (Hepsi burada da 3d yok yazıyor.)

Eki Görüntüle 139688

RAM ve Anakart uyumsuzluğu var sanırım. Seçtiğin Anakart 2133 MHz RAM destekliyor.
Edit: Bildiğim kadarıyla İ5 Skylake 6600K işlemcisinde soğutma çıkmıyor listeye birde işlemci soğutucu eklemeniz gerekmekte.

Son düzenleme:

Merak ettiğim sorular:

Eki Görüntüle 139688
Merhaba Teknosadan almak zorunda mısınız yoksa başka yerleri de tercih edebilir misiniz ? Çünkü ram vs. bazı yerlerde daha ucuz. Bende yaza doğru bir sistem toplamayı planlıyorum sinerji bilgisayar sıkıntı yaratabiliyormuş o yüzden ebrar bilgisayar ve teknobiyotikden fiyat aralıklarını hesaplayarak bir sistem topladım (satın almadım önceden planlama) bazı materyalleri de vatan pc den almayı düşünüyorum sizde böyle yaparsanız paranız cebinizde kalır iyi akşamlar.
Örneğin Ram : PC-RAM.JPG
Örneğin İşlemci vs. : PC-İ.EK.HDD.AK.K.JPG
Örneğin Güç Kaynağı : PC-M.GK.JPG
Düzeltme : Ebrar Bilgisayar görselinde ki fiyatlar kdv dahil olmayan fiyatlardır sitesinden bakabilirsiniz. (Yine de ucuza geliyor) İyi geceler.

RAM ve Anakart uyumsuzluğu var sanırım. Seçtiğin Anakart 2133 MHz RAM destekliyor.
Edit: Bildiğim kadarıyla İ5 Skylake 6600K işlemcisinde soğutma çıkmıyor listeye birde işlemci soğutucu eklemeniz gerekmekte.

Yok hayır Z170 yonga seti 3600 MHz ye kadar destek veriyor zaten dikkat ederseniz anakartta 3466 MHz (OC) DDR4 diyor yani destekliyor :) Ancak evet işlemci soğutucu da gerekiyor o listeye.

Düzeltme: Bence o kadar parayı vermişken ekran kartını R9 390 yapmalısınız.

Merhaba Teknosadan almak zorunda mısınız yoksa başka yerleri de tercih edebilir misiniz ? Çünkü ram vs. bazı yerlerde daha ucuz. Bende yaza doğru bir sistem toplamayı planlıyorum sinerji bilgisayar sıkıntı yaratabiliyormuş o yüzden ebrar bilgisayar ve teknobiyotikden fiyat aralıklarını hesaplayarak bir sistem topladım (satın almadım önceden planlama) bazı materyalleri de vatan pc den almayı düşünüyorum sizde böyle yaparsanız paranız cebinizde kalır iyi akşamlar.
Örneğin Ram : Eki Görüntüle 139695
Örneğin İşlemci vs. : Eki Görüntüle 139696
Örneğin Güç Kaynağı : Eki Görüntüle 139697
Düzeltme : Ebrar Bilgisayar görselinde ki fiyatlar kdv dahil olmayan fiyatlardır sitesinden bakabilirsiniz. (Yine de ucuza geliyor) İyi geceler.

Merhaba kardeşim, yazma engelim vardı yeni yazabildim. Hepsi tek listede göstermek için o şekilde hazırladım. Dediğin yerlere de bakarım sağol.

Yok hayır Z170 yonga seti 3600 MHz ye kadar destek veriyor zaten dikkat ederseniz anakartta 3466 MHz (OC) DDR4 diyor yani destekliyor :) Ancak evet işlemci soğutucu da gerekiyor o listeye.

Düzeltme: Bence o kadar parayı vermişken ekran kartını R9 390 yapmalısınız.

Evde Benq XL2411 monitörüm var. 3D Vision özelliğini merak ediyorum ondan tercihim Nvidia. :)

OC ile destekliyor. Soğutucuyu unutmuşum onu da ekliyorum.

Gözünüzü seveyim biri açıklasın neden çok az fiyat farkıyla referans model 970 yerine güzel soğutuculu msi veya asus tercih etmiyorsunuz ?.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı