4000 TL Mac vs Msi vs Monster

dadava

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir dizüstü almayı düşünüyorum. Fakat çok kararsızım sizden yardım bekliyorum. Özellikle Recep kardeşim senden yardım bekliyorum. Öncelikle dizüstü ile yapacaklarım;

1- Ayın 5 günü bilemedim, bir haftasını oyun oynayarak geçiririm. (Bazen hiç oynamam tutkunu değilim)
2- Performans düşkünüyümdür. Aldığım dizüstünün kasmasına donmasına katlanamam.
3- Bilgisayar öğrencisiyim ve c#, java, vs. diller öğreniyorum.
4- Web sitelerinde saatlerimi harcarım. Özellikle bir şeyi yapamadıysam onu bulmak için onlarca sekme açabilirim.
5- Dizüstünü kolay kolay kapatmam. Kapattığım zaman adapte olmam zor oluyor.
6- Dün itibariyle Maverick kurdum çok hoşuma gitti. Bana hitap ediyor gibiydi.
7- Almak için acelem yok. Bütçem 4 bin liraya kadar artabilir. (Tabi artmazsa daha iyi olur)

Not: Dizüstü olması da şart değil All in one pc ya da imac de olabilir.

Yukarıda yapacaklarımı yazdım. Her türlü öneriye açığım. Az çok bilgisayar bilgim var fakat son iki senedir bilgisayar donanımları ile pek tecrübem olmadı. Yeni nesil bir bilgisayarı incelemek için 3 fırsatım oldu o kadar. Bu yüzden biraz açıklayıcı olarak yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler iyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI ve Monster oyuncu kitlesine hitap eden markalardır. Macbook ise genellikle iş adamlarını ilgilendirir ben 15" olan modellerini beğeniyorum özellikle işletim sistemi stabil olunca tadından yenmiyor.

Macbook'un birçok modeli var ekran kartlı olan modeli biraz pahalı. Eğer MSI uygunsa onu öneririm kasa yapısıda iyi, soğutması başarılı. Ekran kartları GTX8XXM serisinden.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı