4000 TL monitör dahil sistem toplama

oguz47

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, birkaç haftadır araştırma yapıp sistem toplamaya çalışıyorum. En sonunda bir karar vermek üzereyim tavsiyelerinize başvurmak istedim.
Anakart: msi h97 gaming 3
İşlemci: i5 4460
RAM: kingston hyperx savage 8 GB DDR3
HDD: wd blue 1 TB
Kasa+psu: corsair spec 02 vs650 650w 80+
Ekran kartı: r9 390/ gtx970
Monitör: Dell e2214h

4-5 yıl bu sistemi kullanacağım için r9 390 daha mantıklı geliyor 8 GB VRAM'den dolayı ama gereksiz olacağını söyleyenler de var. Siz hangisini önerirsiniz? İnventustan toplamayı düşünüyorum bu arada, genelde güvenilir denmiş siz ne dersiniz? Yardımlarınız için teşekkürler

İnventus güvenilirdir. R9 390 vs GTX 970 konusuna gelirsek AMD tarafında en yüksek R9 380 alınmalı diye düşünüyorum. Diğerleri çok başarılı olmadı. 970 daha mantıklı olabilir. 3.5 GB gayet yeterli.

Sistrm çok güzel.8gb vram bir işine yaramaz.Zaten şuanlık 8gb vram isteyen pek oyun yok.5yıl sonra olsa bile 390 o oyunları zaten kaldıramayacak.

teşekkürler dedikleriniz bana da mantıklı geldi, peki 970 için hangi marka daha mantıklı olur? 1330 tl civarında galax gtx 970 oc iyi bir seçim olur mu yoksa başka bir marka ya da galax'ın 1400 liraya black edition oc edition versiyonu daha mı iyi olur?

teşekkürler dedikleriniz bana da mantıklı geldi, peki 970 için hangi marka daha mantıklı olur? 1330 tl civarında galax gtx 970 oc iyi bir seçim olur mu yoksa başka bir marka ya da galax'ın 1400 liraya black edition oc edition versiyonu daha mı iyi olur?
MSI Gaming, Evga. Bu ikisinden vazgeçmeyin derim. Eğer bulabilirseniz Galaxy HOF veya Gigabyte G1 Gaming alabilirsiniz fakat Gigabyte G1 Gaming biraz pahalı.

En kalitelisi ASUS'dur.Ama biraz pahalı.Sonra MSİ ve EVGA gelir.Diğerleri bazı yerlerde bu markalardan daha geride fakat onlarda çok iyiler istediğinizi alın.EVGA'nın 1200 tl'lik modeli de biraz kalitesiz ama onu söyleyeyim.

Sonradan SSD ekleyebilecekseniz bu sistem gayet iyi bence. Ekleyemem diyorsanız 400TL'lik bir monitör koyup Samsung Evo 120GB alabilirsiniz.

xc.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı