4000 TL Oyun/Günlük Kullanım Amaçlı Dizüstü Önerisi

xunil hcra

Hectopat
Merhaba Technopat sakinleri;

Yeni bir laptop almayı düşünüyorum, konuyla alakası olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kullanım amacım her ne kadar günlük/kişisel olsa da LoL, CS:GO gibi çok yüksek sistem gereksinimleri istemeyen oyunlar da oynuyorum (oynadığım süre çok değişken ama gün oluyor sabahtan akşama kadar).

Peki kriterlerim neler hemen yazayım:
  1. Şuan HP Pavilion kullanmaktayım 3-4 yıl oldu alalı -ev bilgisayarı kişisel değil- bunun ısınmasından çok çektim o yüzden alacağım laptopta ısınma sorunu yaşamak istemiyorum
  2. Marka olarak illa şu olsun dediğim marka yok ama İlla şu olmasın dediklerim var : Casper, Exper, Acer.
  3. PC'nin ekranının dokunmatik olmasını istemiyorum ve ekranı 360° dönen laptoplardan da istemiyorum.
  4. Intel - AMD hiç fark etmez -daha doğrusu farkı anlayacak kadar iyi değilim :)-
  5. En az 8 GB RAM olsun istiyorum ve en azından 2.5 GHz işlemci gücü olsun.
  6. Ekranı aşırı büyük yada aşırı küçük olmasın.
  7. Geldik bütçeye :) Bütçe 4000'e kadar çıkabilir ama çok da zorlayacak kriterler sunmadım sanırım.

Şimdiden ilgili arkadaşlara teşekkürler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep beyin önerdiği dell güzel seçenek , geçen n11'de 2500 tl idi fakat biraz araştırdım ısınıyor diyenler var . Sizde biraz araştırın . Msi güzel bir seçenek .
Ufak bir risk alıp monstere bakabilirsiniz . Şanslıysanız yıllarca sorunsuz kullanırsınız , benim gibi biraz şanssız olursanız uğraşırsınız . ama sonunda sorunsuz kullanırsınız :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı