4000 TL'ye i5 4690K ve GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

Arda Sağlam

Hectopat
Daha fazla  
Anakart : MSI Z97 -G43 LGA 1150 = MSI Z97-G43 anakart - inventus

İşlemci : İntel Core İ5 4690K = INTEL Core i5-4690K işlemci - inventus

İşlemci Soğutucu : COOLER MASTER Hyper 212 EVO = COOLER MASTER Hyper 212 EVO işlemci soğutucusu - inventus

RAM : G.SKILL RipjawsX DDR 3 1600 MHz CL 9 = GSKILL F3-12800CL9D-8GBXL bellek - inventus

Hard Disk : Seagate Baraccuda 2Tb = SEAGATE ST2000DM001 dahili sabitdisk - inventus

DVD Yazıcı : LG GH24NSC0 = LG GH24NSC0 dvd yazıcı - inventus

Ekran Kartı : Asus Gtx 970 Strix = ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 ekran kartı - inventus

Kasa : Cooler Master RC-K380 = COOLER MASTER RC-K380-KWA-600 kasa - inventus

PSU : Kasaya Dahil 600W

Klavye : LOGITECH G103 = LOGITECH G103 klavye - inventus

Fare : LOGİTECH 910 = LOGITECH 910-003726 fare - inventus

Monitör : AOC E2270 SWN 21.5 LCD = AOC E2270SWN lcd ekran - inventus

Toplam : 4092,08 Tl

Artısıyla eksisiyle yorumlarsanız sevinirim.

Not : İnventus'u seçmemin nedeni ücretsiz montaj ve test hizmetleri var.

Sistemde bir sorun göremedim. Seçtiğiniz anakart Z97 serisinin giriş seviyesi fakat yapacağınız ufak OC'lerde sorun çıkartmayacaktır.
Seçtiğiniz monitör VGA olduğu için değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
DELL E2214H lcd ekran - inventus

Ek olarak aynı paraya Gigabyte GTX 970 G1 Gaming tavsiye ediyorum. Bende İnventus'tan aldım ve kartta CW çıkmadı. Son derece sessiz ve performanslı çalışıyor.
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD ekran kartı - inventus

İnventus'u seçerek doğru yapmışsınız. Hizmet ve kalite olarak Türkiye standartlarının çok üstünde bir firmadır.

Sistemde bir sorun göremedim. Seçtiğiniz anakart Z97 serisinin giriş seviyesi fakat yapacağınız ufak OC'lerde sorun çıkartmayacaktır.
Seçtiğiniz monitör VGA olduğu için değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
DELL E2214H lcd ekran - inventus

Ek olarak aynı paraya Gigabyte GTX 970 G1 Gaming tavsiye ediyorum. Bende İnventus'tan aldım ve kartta CW çıkmadı. Son derece sessiz ve performanslı çalışıyor.
GIGABYTE GV-N970G1 GAMING-4GD ekran kartı - inventus

İnventus'u seçerek doğru yapmışsınız. Hizmet ve kalite olarak Türkiye standartlarının çok üstünde bir firmadır.

Monitör AOC daha çekici geliyor bir sorun teşkil etmiyorsa değiştirmeyi planlamıyorum.
Ekran kartı da çok uzun olduğu için montajda sıkıntı çıkarmaz mı ?

Monitör olarak AOC alabilirsiniz. Sadece VGA olduğu için değiştirmenizi önerdim.
Seçtiğiniz kasa 316MM'ye kadar ekran kartı uzunluğu destekliyor. Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 312MM uzunlukta.

Şimdi tekrar kontrol ettim. Boyut konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu kasa için Asus almanız daha iyi gibi.

@heavystorm01 Bir sorum daha var, ben işlemciyi K ibareli almayı planlıyorum fakat overclock yapmayı bilmiyorum yanılmıyorsam overclok yapmak için BİOS güncelleme şart yani uzun iş.Peki ben i5 4690 alsam bu turbo denilen muhabbet otomatik devreye giriyor mu yoksa ayrı bir şey yapmak gerekiyor mu turboyu devreye sokmak için ?

OC için BIOS güncellemek şart değil. Fakat OC yapılmayacak bir sistemde bile BIOS güncellemenizi tavsiye ederim. Güncellik her zaman iyidir.

Turbo Boost, Intel'in işlemcilerinde fabrika çıkışlı olarak gelen bir özellik. i5 4690 yük altına girdiği zaman işlemci, hızını 3.9 GHZ'e kadar çıkartabiliyor.

Eğer OC yapma planınız yoksa MSI H97 Gaming 3 ve i5 4690 almanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı