4000 TL'ye kadar R5 5600G sistem için sıvı soğutucu önerisi

pirivate

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 192 Bit LHR Ekran Kartı
WD 500GB Blue SN570 Gen3x4 M.2 2280 SSD (3500MB Okuma / 2300MB Yazma)
Thermaltake Versa T35 ARGB 650W 80+ USB 3.0 Tempered Glass Mid Tower Kasa
Merhaba arkadaşlar, başlıkta yazdıgım gıbı sıvı sogutucu almak ıstıyorum ama ne alacağımı bılmıyorum. İşlemcim Rzyen 5600G stok fan takılı şu an ama fazla ısınıyor.

Bazı FPS dropları yasıyorum sanırım ısındıgı ıcın. Tam hakım degılım ve canımı sıkıyor bu duşuşler, stok fan yetersız diye dusundum. Siz nasıl bir sıvı sogutucu onerırsınız? RGB'ya da degil fark etmez fiyat performans bir şey olsun istiyorum. Bütçe 3 veya 4K.

Kasa modelim: Thermaltake Versa T35.

Merhaba arkadaşlar, başlıkta yazdıgım gıbı sıvı sogutucu almak ıstıyorum ama ne alacağımı bılmıyorum. İşlemcim rzyen 5600G stok fan takılı şu an ama fazla ısınıyor.

Bazı FPS dropları yasıyorum sanırım ısındıgı ıcın. Tam hakım degılım ve canımı sıkıyor bu duşuşler, stok fan yetersız diye dusundum. Siz nasıl bir sıvı sogutucu onerırsınız? RGB'ya da degil fark etmez fiyat performans bir şey olsun istiyorum. Bütçe 3 veya 4K.

Kasa modelim: Thermaltake Versa t35.

Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz?

Sıvı soğutucu gereksiz hocam arkadaşın attığı 214 XT soğutucuyu alabilirsiniz ama eğer ki biraz daha kaliteli isterseniz 224 XTS var aralarında çok büyük farklar yok size kalmış.

Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz?

Sadece Knight oynarken bir de 7 daysto day da ama oda alfa sürüm büyük ihtimal sürümden kaynaklı ama Knight oynarken FPS düşmesi yiyorum.

Sıvı soğutucu gereksiz hocam arkadaşın attığı 214 XT soğutucuyu alabilirsiniz ama eğer ki biraz daha kaliteli isterseniz 224 XTS var aralarında çok büyük farklar yok size kalmış.

Çok gerekli değil ben de biliyorum fakat ileride işlemci yukseltebilirim ondan düşünüyorum.

Sadece Knight oynarken bir de 7 daysto day da ama oda alfa sürüm büyük ihtimal sürümden kaynaklı ama Knight oynarken FPS düşmesi yiyorum.

Çok gerekli değil ben de biliyorum fakat ileride işlemci yukseltebilirim ondan düşünüyorum.
İleride yükselteceğim diyorsanız şu an sıvı soğutma almak mantıklı olabilir çünkü bu ekonomide alınacak şey bekletilmemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı