4000 TL'ye Monitör Dahil Bilgisayar Toplamak

Benim laptopumda 120 GB'lık SSD var şuan idare ediyorum. Vatan bence pahalı her parçayı farklı yerlerden en ucuzunu araştırarak alırsanız SSD'yi 2 kat kapasiteye çıkartabilirsiniz.
Hepsini başka yerlerden almak gerçekten uğraştırır. O yüzden Vatan'a hazır bir listeyle gidip toplattırmak bana daha mantıklı geliyor.

Bu sisteme yakın bir şey almaya karar verdim. Ama bunu almak bütçemi biraz aşar. Fiyatını nasıl düşürebilirim kaliteyi minimum derecede bozarak?

Dosya Ekleri

• cats.jpg
    cats.jpg
    46,3 KB · Görüntüleme: 243
Hepsini başka yerlerden almak gerçekten uğraştırır. O yüzden Vatan'a hazır bir listeyle gidip toplattırmak bana daha mantıklı geliyor.

Bu sisteme yakın bir şey almaya karar verdim. Ama bunu almak bütçemi biraz aşar. Fiyatını nasıl düşürebilirim kaliteyi minimum derecede bozarak?

Bütçeniz 4000 TL topladığınız sistem 5600 TL :D Ayrıca 1600X ile soğutucu gelmiyor 6000 TL'ye yaklaşacak yani. Fiyatı minimum derecede düşüremeniz için RAM'leri 8 GB, SSD'yi 120 GB, ekran kartını 3 GB, işlemciyi de 1500X'e düşürmelisiniz. Siz bütçenize bakmadan hareket etmişssiniz.

Çok sık oyun oynuyorum, 8 GB yeter mi bilmiyorum, SSD'de haklı olabilirsiniz, ekran kartını 3 GB'ye düşürmek pek mantıklı gelmiyor ilk yazdığım şeyden dolayı. Çok elim kolum bağlandı ya. Monitör tavsiyesi için de teşekkür ederim.

VP228TE o fiyata tercih edilmemeli.
VX229H veya VX228H öneririm.
VP228TE 480-500 TL civarında. VX229H 600 TL, VX228H 550 TL. Fark var mı aralarında ? VX229H 5 MS bu arada.

Çok sık oyun oynuyorum, 8 GB yeter mi bilmiyorum, SSD'de haklı olabilirsiniz, ekran kartını 3 GB'ye düşürmek pek mantıklı gelmiyor ilk yazdığım şeyden dolayı. Çok elim kolum bağlandı ya. Monitör tavsiyesi için de teşekkür ederim.
8 şimdilik idare eder bence 16 yaparsınız ilerde. Gönül ister ki SSD'yi 250 GB alalım ama bütçe kısıtlı. Bütçeyi arttırma şansınız varsa bekleyin derim eğer yoksa ilk attığım sistem en ideal seçim olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı