40000 TL'ye Mühendislik için laptop önerisi

Bütçe
40000

TatarBekir

Hectopat
Yer
Muğla/Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 16 R7 7840HS RTX4060

Ryzen 3 3100 ASUS A320M-F ASUS GTX 1650S XPG Gammix 8 GB DDR4 Adata 512 GB SSD Corsair Carbide SPEC-05
Meslek
Öğrenci
Makine mühendisliği hazırlık öğrencisiyim bana 5 sene yetecek bir laptopa ihtiyacım var. RTX 40xx serisi ekran kartı olursa iyi olur. Ekranı da IPS veya VA olursa çok güzel olur. Bütçe 40.000 ama bütçenin tamamını harcamaya da gerek yok.

Hocam A15 TN ekran bu arada. Ben kullanıyorum ekranın renkleri ve kontrasti oldukca iyi. Sadece parlakligi 300 nit alirken dikkat edin buna.

HP ASUS'dan daha mantıklı işlemci yönünden. Ekran kartı W değerinden hangisi daha avantajlı nereden öğrenebilirim?

HP ASUS'dan daha mantıklı işlemci yönünden. Ekran kartı W değerinden hangisi daha avantajlı nereden öğrenebilirim?

Victus'lar için aşağıdaki linkten, ASUS için internete modelini yazarsanız kendi sayfasında yazar zaten. (ekleme: Aralarında 20w‘lık bir ekran kartı farkı var ama onun için değmez, işlemci olarak hangisi daha iyiyse onu tercih edin.)

Ne iş yapacağına göre değişir. Kullanım amacı ne olacak?

2 işlemci arasında kaldım. Mühendislik için hangisi daha iyi aralarında 500TL ve 500GB fazladan SSD kapasitesi farkı var.

2 işlemci arasında kaldım. Mühendislik için hangisi daha iyi aralarında 500TL ve 500GB fazladan SSD kapasitesi farkı var.

Makine mühendisliği için iki işlemcide gayet güçlü. Hangisi daha F/P ise onu alabilrisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı