40000 TL'ye NVIDIA sistem toplama

@mrht1234 kötü bir kart demedim yanlış anlyıorsunuz RAM her şey değildir bu bütçeyle 3090 alınabilecekken 3070 Ti alınmaz bunu diyoruz 32 GB RAM yeterli olacaktır zaten günümüz için 16 yeterlidir.
@mrht1234 ayrıca bu bütçeyle evet RTX 3070 Ti alınması mantıksız.

RTX 3070 Ti kötü bir kart'mı yani zaten belli'ki oyun oynayacak zaten önerdiğim sistemlede çok yüksek performans alır zaten hadi render yayın falan yapsın yine yeter sırf daha da fazla performans alıyor diye RTX 3090 seçiyorsun bu Kadar'da değil o kişinin RTX 3090 performansına ne zaman ihtiyacı olacak? Zaten sistemde bütün oyunlarda en yüksek ayarlarda +200 FPS verir zaten daha ne istiyorsunuz anlamadım neyse.

Hocam 64 GB RAM'in istenilmemesinin sebebi çoğu uygulama, program veya oyun 32 GB RAM'den fazlasını pek kullanmıyor yani RAM'in yarısı yatıyor bu durumda boşuna alınmış oluyor onun için RAM'e ayrılacak paradan kısılıp ekran kartına yatırılması daha iyi olur hem render performansı hem de oyun olarak.

RTX 3070 Ti kötü bir kart'mı yani zaten belli'ki oyun oynayacak zaten önerdiğim sistemlede çok yüksek performans alır zaten hadi render yayın falan yapsın yine yeter sırf daha da fazla performans alıyor diye RTX 3090 seçiyorsun bu Kadar'da değil o kişinin RTX 3090 performansına ne zaman ihtiyacı olacak? Zaten sistemde bütün oyunlarda en yüksek ayarlarda +200 FPS verir zaten daha ne istiyorsunuz anlamadım neyse.

Hocam siz sistem toplamaktan anlamıyorsunuz, bilenlere bırakın. "Zaten" 64 GB RAM'e ne zaman ihtiyacı olacağını düşündün mü? Yeni nesil oyunlar çıkmayacak mi hiç? Bu kadar saçmalayan bir üye uzun süredir görmemiştim.

1000 TL kadar bütçeyi aşıyor ama Ryzen bir sistemde RAM'leri 2 kanal olarak çalıştırmak yerine 4 kanal çalıştırmak ufak da olsa ek performans demek. Tabii bütçenin aşılmasında, ASUS ekosistemi istemeniz de bir diğer etken.
Ek olarak, render ve oyun performansı konusunda RTX 3090'ı ortalama olarak RTX 3080 Ti'dan 10.000 TL kadar pahalı yapacak bir şey yok; tabi VRAM kapasitesi sizin için önemliyse bilemem.

Geri
Yukarı