4000TL hangi telefonu alırdınız?

Mi Note 10'un işlemcisi 5 para etmez. Beklemeye de değmeyecek bir telefon. Aşırı saçma fiyatı.

4999'dan giriş yaptı TR piyasasına ki bence daha da düşecektir. Kamera konusunda dxomark'ta en yüksek puan alan telefonlardan biri. Ben fotoğraf çekmeyi sevdiğim için telefonların kamerasına önem veriyorum ve arkadaş da siz olsanız ne alırdınız diye sorduğu için kendi düşüncemi söyledim. Şunun için kullanacağım, benim için şu önemli falan deseydi ona göre tavsiye verirdim.

4999'dan giriş yaptı TR piyasasına ki bence daha da düşecektir. Kamera konusunda dxomark'ta en yüksek puan alan telefonlardan biri. Ben fotoğraf çekmeyi sevdiğim için telefonların kamerasına önem veriyorum ve arkadaş da siz olsanız ne alırdınız diye sorduğu için kendi düşüncemi söyledim. Şunun için kullanacağım, benim için şu önemli falan deseydi ona göre tavsiye verirdim.
Donanım konusunda geride hocam inanın değmez.

Mi Note 10'un işlemcisi 5 para etmez. Beklemeye de değmeyecek bir telefon. Aşırı saçma fiyatı.
Kamera noktasında çok iddaalı bir telefon. İşlemcisi kötü değil lakin o fiyata satılan bir cihazın SD 730G kullanması kabul edilemez bir durumdur. SD 855-845 olmalıydı en azından.

G7 bu fiyata çok iyi bir telefon ama batarya olarak rezalet. LG anlamak hakkaten mümkün değil.

P20 modeli de var açıkçası arka kamera olarak Mİ9T PRO modelinden daha iyi. O da 2018 çıkışlı bir cihaz alırsan güncelleme alamazsın artık.

Bu fiyata mantıklı tercih Mİ9T PRO, bütçeni sonuna kadar zorlayacaksan. Daha uygun modeller var işini görecek Redmi Note 8-Note 8 PRO, Mi 9 Lite, Mİ9T, Realme 3 PRO gibi.

Donanım konusunda geride hocam inanın değmez.

Şöyle düşünelim. Kamerasının muadili Mate 30 Pro ve bu telefon TR'de satılmadığı için şu an TR'de satılan en iyi kameralı telefon Mi Note 10 ve fiyatı 4999 TL. Hadi Mate 30 Pro yok, P30 Pro fiyatıına bakalım- ki dxomark puanı 5 daha düşük: 6500TL. Performans isteyen 1500 daha verip P30 Pro alsın. Aşırı performans istemeyen de 1500 lirasını başka şeylere kullanır, Mi Note 10 alır- ki Note 10'un performansı SD 635'ten fazla ve ben Mi 6 (sd635 var)kullanıyorum, performans gerektiren tek PUBG oynadım, onu da çok az ve bu işlemci bile fazlasıyla yeterli bana göre. Mi Note 10 Pro çıkacak mı bilmiyorum da çıkarsa daha iyi işlemci ile çıkacaktır. Onun da fiyatı 6500-7000 olsa ona da çok dersiniz.

Şöyle düşünelim. Kamerasının muadili Mate 30 Pro ve bu telefon TR'de satılmadığı için şu an TR'de satılan en iyi kameralı telefon Mi Note 10 ve fiyatı 4999 TL. Hadi Mate 30 Pro yok, P30 Pro fiyatıına bakalım- ki dxomark puanı 5 daha düşük: 6500TL. Performans isteyen 1500 daha verip P30 Pro alsın. Aşırı performans istemeyen de 1500 lirasını başka şeylere kullanır, Mi Note 10 alır- ki Note 10'un performansı SD 635'ten fazla ve ben Mi 6 (sd635 var)kullanıyorum, performans gerektiren tek PUBG oynadım, onu da çok az ve bu işlemci bile fazlasıyla yeterli bana göre. Mi Note 10 Pro çıkacak mı bilmiyorum da çıkarsa daha iyi işlemci ile çıkacaktır. Onun da fiyatı 6500-7000 olsa ona da çok dersiniz.
Mi 9T Pro'nun kamerası çok mu kötü önermiyorsunuz? Ben kullanıyorum gayet de iyi.

Xiaomi Note 8 Pro aldım, 1 hafta sonra sattım, üzerine para koyup 3750 TL civarında Huawei Mate 10 Pro 6 GB/128 GB Huawei Türkiye Garantili olanı aldım çok memnunum. Şuan bir çok H. Mate 10 Pro 3750 TL- 4250 TL arasında. Biraz eski bir model sayılır fakat hala bir çok üründen üstün bir cihaz bence. Malzeme kalitesi çok iyi. Kamerası hala efsane. 1 haftadır popüler oyunların çoğunu (Pubg mobile, Fortnite gibi) en yüksek grafik ayarlarında oynadım hiç bir kasma donma veya ısınma yaşamadım. Bataryası efsane. Süper şarj çok çok iyi 20dk gibi kısa bir sürede %55 %60' lara kadar şarj ediyor. Tam şarjda 2 gün kullandım. Zaten H. Mate 10 Pro fiyatları düşmüyor hep aynı civarlarda. Güncel bir cihaz değil fakat güncel cihazları ezer geçer veya güncel cihazlarla yarışır durumda hala benim düşüncem bu. 2020 yılındada güncelleme alacak. Zaten 2 yıl garanti bitene kadar kullanayım yeter bana. İlk defa aldığım bir telefona ısındım ve severek kullanıyorum. Ayrıca su ve toz geçirmezlik sertifikalarının yanında, metal kasası ve leica imzalı kamerası premium hissini yaşatıyor. Note 8 Pro aldım sevemedim cihazı, performansı güzel fakat kalitesiz. Geçmişte Xiaomi Mi 8 6 GB/128 GB kullandım o güzeldi sıkıntı çıkarmadı onuda keyfi olarak değiştirmiştim zaten. Şuan keşke H. Mate 10 Pro' yu daha önce alsaydım diyorum kendime.

Son düzenleme:
Mate 10 PRO, Android 10 alacak ama son güncellemesi olacak. Hala iyi bir cihaz ama o fiyata almak doğru değil. 2017 çıkışlı bir cihaz.
Evet tüm bunları bilerek aldım. Almadan öncede birçok forumda yorumlara falan baktım, ne zaman son güncelleme alacak falan diye. Benim için herşey performans değil veya güncelleme değil. En çok önem verdiğim detay tasarımı, tasarıma önem veriyorum. Kahverengi olan modeli efsane. Hem tasarım olarak hemde kullanılabilirlik olarak kendime göre en ideal olarak H. Mate 10 Pro' yu seçtim. 2017 çıkışlı bir cihaz evet fakat fiyat düşmedi. İşin maddi tarafını geçtim zaten, hem donanım hemde tasarım olarak alınabilecek, herşeyden önemlisi benim sevebileceğim bir tasarımda bir telefon almak istedim. Evet bir çok güncel cihaz var fakat ben sevemiyorum. Mesela Mi9T Pro :d güzel, performanslı bir cihaz fakat ben ısınamadığım bir ürünü kullanmak istemiyorum. :d Kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ben sevmiyorum tasarımını. Aynı şekilde X. Note 8 Pro' nunda tasarımını hiç sevemedim. Mesela Kahverengi H. Mate 10 Pro bence efsane. Ben sevdim :d. Yani performans, güncelleme olarak çok geri kalmasın, en önemlisi tasarımı güzel olsun yeterli benim için. 2020' de güncelleme alıcak, 2021' de garantisi bitecek, garantisinin bitmesine yakın, başka tasarımı güzel birşey bakarım artık. Yani genel olarak mate serisinin tasarımlarını beğeniyorum. Fakat H. Mate 10 Pro' nun üstündeki modellerin fiyatları (Mate 20 Pro gibi) pahalı geldi bana. O yüzden tasarım, donanım olarak kendi bütçeme en uygun olarak H. Mate 10 Pro' ya karar verdim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı