400TL Dizüstü Bilgisayar için HDD Önerisi

• Konuyu başlatan Techh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 611

Techh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ekzosfer
Öncelikle merhabalar. İyi forumlar.
Konuma geçecek olursam Monster Abra A5 V16.4 model bilgisayarım için 1 TB kapasiteye sahip 2.5 inch HDD arayışındayım. Bahsettiğim ürünleri kullanmış veyahut daha başka bir ürünü kullanıp önermek isteyenler yorumlarını yaparsa benim için daha yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Maksimum bütçem 400 TL. Önerilerinizi bekliyorum.
Gözüme çarpan ürünler ise şunlar oldu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuma geçecek olursam Monster Abra A5 v16.4 model bilgisayarım için 1 TB kapasiteye sahip 2.5 inch HDD arayışındayım. Bahsettiğim ürünleri kullanmış veyahut daha başka bir ürünü kullanıp önermek isteyenler yorumlarını yaparsa benim için daha yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Maksimum bütçem 400 TL. Önerilerinizi bekliyorum.

HDD'yi depolama için mi alıyorsunuz? O zaman Seagate ve WD'den birini seçebilirsiniz. İçine oyun veya program kurmak için alıyorsanız 500GB SSD seçebilirsin.

HDD'yi depolama için mi alıyorsunuz? O zaman Seagate ve WD'den birini seçebilirsiniz. İçine oyun veya program kurmak için alıyorsanız 500GB SSD seçebilirsin.
Oyun ve program kurmak için alıyorum. Maalesef 240 GB'lık kapasite yetmiyor. Aklıma 500 GB SSD almak da geldi fakat günümüz koşullarında oyunlar çok yer kaplamaya başladığı için ve ekstra olarak depolamaya da ihtiyaç duyabilme ihtimalimden dolayı bu seçenekten vazgeçtim. Bilgisayarda da halihazırda sadece 1 Slot bulunmasıda ekstra olarak bir handikap. Ek olarak da 500 GB SSD fiyatları belirlediğim bütçeyi de aşıyor genel olarak.

Gelen tüm önerilere teşekkür ederim.

Oyun ve program kurmak için alıyorum. Maalesef 240 GB'lık kapasite yetmiyor. Aklıma 500 GB SSD almak da geldi fakat günümüz koşullarında oyunlar çok yer kaplamaya başladığı için ve ekstra olarak depolamaya da ihtiyaç duyabilme ihtimalimden dolayı bu seçenekten vazgeçtim. Bilgisayarda da halihazırda sadece 1 slot bulunmasıda ekstra olarak bir handikap.

Gelen tüm önerilere teşekkür ederim.

Hocam inanın 500GB SSD almadığınıza pişman olabilirsiniz. O ekranlardaki bekleme süreleri insanı oyundan soğutuyor. Genellikle kimseye bütçesini yükseltmesini söylemem ama illaki 1TB alan istiyorsanız SSD alın. 1 dk olsa da beklerim nolacak deyip geçemeyin. Ara sahne geçişleri, oyun açılış süreleri, render süreleri. İnsanı kanser ediyor resmen. Şahsen ben 1TB HDD yerine 500GB SSD yeğlerim. Şu an GTA V, Forza Horizon 4, CS- GO kurulu ve çoğu oyun kurulu hala 140GB boş alanım var. Bana çok yettiği söylenemez ama depolama dışında hayatta HDD kullanmam. Yine de bütçeniz hangisine yeterse onu tercih edin.

Hocam inanın 500GB SSD almadığınıza pişman olabilirsiniz. O ekranlardaki bekleme süreleri insanı oyundan soğutuyor. Genellikle kimseye bütçesini yükseltmesini söylemem ama illaki 1TB alan istiyorsanız SSD alın. 1 dk olsa da beklerim nolacak deyip geçemeyin. Ara sahne geçişleri, oyun açılış süreleri, render süreleri. İnsanı kanser ediyor resmen. Şahsen ben 1TB HDD yerine 500GB SSD yeğlerim. Şu an GTA V, Forza Horizon 4, CS- GO kurulu ve çoğu oyun kurulu hala 140GB boş alanım var. Bana çok yettiği söylenemez ama depolama dışında hayatta HDD kullanmam. Yine de bütçeniz hangisine yeterse onu tercih edin.
Haklısınız fakat dediğim gibi bütçemi çok aşmam gerekecek. Benimde planım şu yönde ki 240 GB m2 SSD var şu an halihazırda. Devamlı oynayacağım oyunları HDD içine kurmayı tercih edeceğim zaten muhtemelen. Örnek olarak şu an Metro Exodus oynuyorum ancak oyunu bitirince kaldıracağımdan dolayı SSD'de depolamamda bir problem olmaz. Ekstra olarak işin içine eğitim için gerekli bazı programlar giriyor onlarıda SSD'de depoluyorum. Battlefield 1, GTA 5, CS:GO gibi devamlı oynanacak oyunları da HDD'ye kurmayı düşünüyorum. Zaten 1 TB SSD alabilmem neredeyse imkansız. Yine de aklımın bir köşesinde bulunsun eğer uygun fiyata yakalayabilirsem 500GB SSD'de düşünebilirim. Ekstra olarak açıkçası önümüzdeki aylarda bilgisayara RAM takmayı düşünüyorum. RAM ile birlikte 500 GB m2 SSD'de takmayı düşünebilirim. Öneriniz için tekrardan teşekkür ederim ek olarak hangi SSD'yi kullandığınızı da söyleyebilir misiniz ? Eskiden kullandığım masaüstü bilgisayarımda 120 GB Kingston A400 vardı ve çok memnundum. Alternatif olarak da farklı bir ürün kullanıyorsanız köşede dursun.

Konuma geçecek olursam Monster Abra A5 V16.4 model bilgisayarım için 1 TB kapasiteye sahip 2.5 inch HDD arayışındayım. Bahsettiğim ürünleri kullanmış veyahut daha başka bir ürünü kullanıp önermek isteyenler yorumlarını yaparsa benim için daha yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Maksimum bütçem 400 TL. Önerilerinizi bekliyorum.
Hocam WD'nin harddiskleri iyi olduğunu biliyorum ben de almayı düşünüyorum size de onu öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı