400TL'ye Ekran Kartı Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir ekstra sorum daha olacak...
  • Eski Ekran Kartım: Boy 16,5cm / En 11cm / Kalınlık 3cm
  • Yeni Ekran Kartım: Boy 18,5cm / En 11,5cm / Kalınlık 3,5cm
Yeni ekran kartı kasama sığar mı?
Ölçtüğümde boy olarak sığıyor yalnızca HDD sıkıntı yaratıyor. Kalınlıkta da sorun yok.
Endende sorun olmaz diye düşünüyorum. "0,5 cm"
Yeni dediğim kart ise:
Asus Gtx750 Ti Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Kasamın Modeli: Asus Vento Tak52

Son düzenleyen: Moderatör:
Bit kesinlikle önemlidir. Dediğin kartlarda GTX780'in bellek hızı R9 290X'den 2000MHz daha fazla olduğundan ideal. Ancak 512Bitlik bir oyun desteği şu zaman için fazla. 128 bit'i çift şeritli yol gibi düşünürsek 256 bit 4 şerit gidiş geliş bir yol olur. Tavsiyem bellek ve çekirdek hızı güzel olan bir 256 bit kart.

Bit kesinlikle önemlidir. Dediğin kartlarda gtx 780'in bellek hızı r9 290x'den 2000 mhz daha fazla olduğundan ideal. Ancak 512 bitlik bir oyun desteği şu zaman için fazla. 128 bit'i çift şeritli yol gibi düşünürsek 256 bit 4 şerit gidiş geliş bir yol olur. Tavsiyem bellek ve çekirdek hızı güzel olan bir 256 bit kart.

Benim dediğim GTX 780Tİ ama.

Güldürdün Furkan r9 280 384 bit gtx 770 256 bit fakat gtx 770 daha iyi .

Son düzenleme:
Yorumlarımı dikkatli okursan hiçbir zaman bit değeri en yüksek olan kart en iyidir gibi bir şeyler demedim. Kartı bir bütün olarak düşünmek gerek. Yazdığımdan bu çıkıyor ortaya.

Hocam siz ne derseniz deyin, ekran kartında bitin ve GB'ın bir önemi yoktur.

Parası olup da 2 k veya daha iyi bi monitör satın alacak birinin 1 gb 128 bit bi ekran kartı almasını beklemezsin.

Neden almasın? Bir önemimi var sanki? Ona bakarsan 9500 GT 128 bit fakat GT640'da 128 bit ama GT640 daha önde. Neden biliyor musun? GPU'su daha gelişmiş. Yüksek performans kart alanlar bit'ine GB'sine değil, GPU'suna bakıyorlar.

Siz dediklerimi ya anlamak istemiyorsunuz, ya da beni zorluyorsunuz. Arkadaşlar ben bit ve gb çok önemlidir gibi bir şey demiyorum. Ha dediğim gibi 2K monitöre para bayılmış birinin 1GB 128 Bit bir kart alıp o monitörden mahrum kalmasını istemezsin. GPU'su kesinlikle iyi olmalı. Bunun yanında bellek ve çekirdek hızları ayriyeten iyi bir değere sahip olmalı. Ve de soğutma sistemi iyi olmalı. Asus'un çift fan ve bakır borulu soğutma kullanan arkadaşlarım ne ses ne sıcaklık olduğunu belirttiler. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı