400TL'ye Ekran Kartı Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
128 bit ekran kartı alıp, 2K monitörden mahrum kalacak diye bir şey yok. Ha GB'yi anlarım, Full HD monitör olduğu için GB yetmeyebilir. Diğer söylediklerinizi ise zaten biliyorum.

Konu kavgaya döndüğü için tarafımca kapatılmıştır.

GTX 750 Ti'yi alıp keyfinize bakınız. Eğer kartı takarken HDD sorun çıkarırsa bir alt slota takın veya ileri tamamen ittirin ve öyle vidalayın. Zira HDD'lerde 3 farklı kombinasyon vardır bağlamak için (4 vida ile sıkarken geçerli olan)
  1. Tam ortalamak.
  2. HDD kafesinin dışına yakın şekilde takmak.
  3. HDD kafesinin tamamen içinde, ön tarafa değecek kadar ittirerek takmak.
Bu 3 çeşitte takma hakkınız vardır. Eğer vidalı değilse zaten slot istediğiniz gibi takabilirsiniz.

Şimdiden ürün hayırlı olsun. :)

Siz dediklerimi ya anlamak istemiyorsunuz, ya da beni zorluyorsunuz. Arkadaşlar ben bit ve gb çok önemlidir gibi bir şey demiyorum. Ha dediğim gibi 2K monitöre para bayılmış birinin 1GB 128 Bit bir kart alıp o monitörden mahrum kalmasını istemezsin. GPU'su kesinlikle iyi olmalı. Bunun yanında bellek ve çekirdek hızları ayriyeten iyi bir değere sahip olmalı. Ve de soğutma sistemi iyi olmalı. Asus'un çift fan ve bakır borulu soğutma kullanan arkadaşlarım ne ses ne sıcaklık olduğunu belirttiler. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Arkadaşım istersen git 4K monitörden 3 tane al 12K şeklinde kullan. Eğer adamın derdi oyun oynamak değilde film izlemek falansa GTX650TiB bile havada karada ona yeter. Zira 12K'da oyun oynatmaya çalışmayacak ki. Sadece film, video gibi işlerde kullanacak. Ayrıca 4K'yı benim 10 senelik onboard kart olan GeForce 6150 SE nForce 430'da kaldırıyor. O yüzden arkadaşın ihtiyacına göre tavsiye yapın. Başka konulara dalmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı