4060 Ti vs RX 6700XT

İki model arasında hangisi alınır?
Al nvidia başın ağrımasın

Normal şartlarda 4060 Ti daha güçlü.
Ama birkaç sene sonra 8 GB VRAM yetersiz kalacak kanımca bazı oyunlarda.
3060 Ti var bende de. AMD ekran kartından NVIDIA'ya geçtiğimden beri ekran kartı sorunu yaşamıyorum yazılımsal olarak çok iyi.
Lakin VRAM düşük.
Bir sonraki seçimim muhtemelen yine NVIDIA'dan yana olacak fakat VRAM 12 GB olmalı en az kesinlikle.
birkaç sene sonra tekrar model yükselteceksen 4060 Ti al geç düşünme bile.

Normal şartlarda 4060 Ti daha güçlü.
Ama birkaç sene sonra 8 GB VRAM yetersiz kalacak kanımca bazı oyunlarda.
3060 Ti var bende de. AMD ekran kartından NVIDIA'ya geçtiğimden beri ekran kartı sorunu yaşamıyorum yazılımsal olarak çok iyi.
Lakin VRAM düşük.
Bir sonraki seçimim muhtemelen yine NVIDIA'dan yana olacak fakat VRAM 12 GB olmalı en az kesinlikle.
birkaç sene sonra tekrar model yükselteceksen 4060 Ti al geç düşünme bile.
Helal olsun. 6 senedir AMD kullanıcısı olarak yaşı küçük arkadaşlara AMD'nin sorunlarını anlatamadım. Ne zaman AMD ile ilgili deneyimlerimi paylaşsam hep bir triggerlanmalar, fanboy atarları yaşıyorum cidden komik insanlar var. Yazık, ne diyeyim. Baba parasıyla bir pc almak nasip olmadı zamanında bu triggerlanan arkadaşlar gibi.

Konu sahibi arkadaş da umarım nvidiadan şaşmaz...

Helal olsun. 6 senedir AMD kullanıcısı olarak yaşı küçük arkadaşlara AMD'nin sorunlarını anlatamadım. Ne zaman AMD ile ilgili deneyimlerimi paylaşsam hep bir triggerlanmalar, fanboy atarları yaşıyorum cidden komik insanlar var. Yazık, ne diyeyim. Baba parasıyla bir pc almak nasip olmadı zamanında bu triggerlanan arkadaşlar gibi.

Evet maalesef yazılım konusunda berbat kalıyor kırmızı taraf.
Sürekli oyun çökmeleri mi dersin, ekran kartı driverı güncellemeye korkmak mı dersin.
5 sene sürekli sorun.
NVIDIA şu ekran kartlarını çıkarırken VRAM'leri biraz yüksek tutsa fena olmayacak aslında.

Evet maalesef yazılım konusunda berbat kalıyor kırmızı taraf.
Sürekli oyun çökmeleri mi dersin, ekran kartı driverı güncellemeye korkmak mı dersin.
5 sene sürekli sorun.
NVIDIA şu ekran kartlarını çıkarırken VRAM'leri biraz yüksek tutsa fena olmayacak aslında.
Bu VRAM olayında mining yapanları caydırmak için mi düşük tutuluyor acaba bilmiyorum ama bi aralar mining olayları yüzünden çok patlak vermişti piyasa fiyatları..

Hocam ama RX 6000 ve 7000 serileri gerçekten eski serilere göre çok daha iyi. Yine Nvidia'ya kıyasla sorunlar daha yüksek ama çoğu kişi sorunsuz kullanıyor.
Ancak AMD'ye sorunlu geçmişine rağmen tapan toksik tayfa gerçekten sinir bozucu. O konuda haklısınız.

Hocam ama RX 6000 ve 7000 serileri gerçekten eski serilere göre çok daha iyi. Yine Nvidia'ya kıyasla sorunlar daha yüksek ama çoğu kişi sorunsuz kullanıyor.
Çevremde herkes NVIDIA tarafına geçiş yaptı fakat forumlarda falan bakılınca insanlar 6000 ve 7000 serilerinde genel itibariyle memnunlar. Fakat gene de bütçe sorunu olmayan ve AMD isteğinde bulunmayan kişilerin NVIDIA tarafında olmalarını tavsiye ederim her zaman. Borç işi kapansın, seneye pc toplamayı istiyorum zaten üniversite kendi şehrimde olduğundan muhtemelen kasalı bir sistem de düşünebilirim. Fakat şehir dışına da çıkma durumum olursa seneye laptop tarafında da gene NVIDIA olarak bir laptop düşünebilirim. Bir dahaki yaz için daha 10 ay var, duruma göre inşallah .)

Çevremde herkes NVIDIA tarafına geçiş yaptı fakat forumlarda falan bakılınca insanlar 6000 ve 7000 serilerinde genel itibariyle memnunlar. Fakat gene de bütçe sorunu olmayan ve AMD isteğinde bulunmayan kişilerin NVIDIA tarafında olmalarını tavsiye ederim her zaman. Borç işi kapansın, seneye pc toplamayı istiyorum zaten üniversite kendi şehrimde olduğundan muhtemelen kasalı bir sistem de düşünebilirim. Fakat şehir dışına da çıkma durumum olursa seneye laptop tarafında da gene NVIDIA olarak bir laptop düşünebilirim. Bir dahaki yaz için daha 10 ay var, duruma göre inşallah .)
Ben genelde marka değil model bazlı bakıyorum. Giriş seviyesi sistemlerde AMD ekran kartları çok iyi f/p sunabiliyor.

Ben genelde marka değil model bazlı bakıyorum. Giriş seviyesi sistemlerde AMD ekran kartları çok iyi f/p sunabiliyor.
Markanın genel sorunları da olabiliyor haliyle. Fakat dediğim gibi düşük bütçelerde tabii ki AMD olarak düşünmek doğru olur ki zaten çok başarılı kartları da var fakat driver problemleri insanları NVIDIA'ya yönlendiriyor..

Helal olsun. 6 senedir AMD kullanıcısı olarak yaşı küçük arkadaşlara AMD'nin sorunlarını anlatamadım. Ne zaman AMD ile ilgili deneyimlerimi paylaşsam hep bir triggerlanmalar, fanboy atarları yaşıyorum cidden komik insanlar var. Yazık, ne diyeyim. Baba parasıyla bir PC almak nasip olmadı zamanında bu triggerlanan arkadaşlar gibi.

Konu sahibi arkadaş da umarım NVIDIA'dan şaşmaz...

NVIDIA; teknoloji, yazılım, kalite olarak hep lider oldu. Piyasaya yön verdi. Ama AMD, 6000 ve 7000 serisinde çok gelişti hocam. Kullanan 10 kişiden 8'i memnundur. Eski sürücü sorunları vs oldukça azaldı. 7000 serisinde yapay zekaya bile az çok yatırım yapıldı. (Geç olsa da) Özetle artık bütçedeki en F/P ekran kartını almak önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı