4060 Ti vs RX 6700XT

NVIDIA; teknoloji, yazılım, kalite olarak hep lider oldu. Piyasaya yön verdi. Ama AMD, 6000 ve 7000 serisinde çok gelişti hocam. Kullanan 10 kişiden 8'i memnundur. Eski sürücü sorunları vs oldukça azaldı. 7000 serisinde yapay zekaya bile az çok yatırım yapıldı. (Geç olsa da) Özetle artık bütçedeki en F/P ekran kartını almak önemli.
Keşke alt serileri kullanan kullanıcılarına da bir yardımcı olsalar. Kaç yıldır kullanan biri olarak cidden ön yargıyla bakıyorum her kartına da. Bu durumda kalmayan anlamaz. Mecbur kullanıyorsun illa ki arada da insanın canı bir oyuna girmek istiyor, giriş seviye oyunlara bile sırf driver problemi yüzünden 10 FPS bile görememek de koyuyor insana..

Tam bütçeniz nedir?

6700XT olarak:

4060 olarak:

Ben 2 tane 20000 25000 bandında hazır sistem gördüm ikisindeki ekran kartları bunlardı model olarak o yüzden sormak istedim.

Hocam ama RX 6000 ve 7000 serileri gerçekten eski serilere göre çok daha iyi. Yine Nvidia'ya kıyasla sorunlar daha yüksek ama çoğu kişi sorunsuz kullanıyor.
Ancak AMD'ye sorunlu geçmişine rağmen tapan toksik tayfa gerçekten sinir bozucu. O konuda haklısınız.

Hocam
AMD her zaman kırmızı taraftadır. Ve sorunludur.
O kadar para verip bunlarla uğraşmaktansa 1-2 bin lira daha verir keyfime bakarım.
Bütçe ile alakalı elbette biraz.
Hep acaba bu paraya AMD mi alsam daha güçlü bu deyip vazgeçiyorum böyle sorunları gördükçe.

Hocam
AMD her zaman kırmızı taraftadır. Ve sorunludur.
O kadar para verip bunlarla uğraşmaktansa 1-2 bin lira daha verir keyfime bakarım.
Bütçe ile alakalı elbette biraz.
Hep acaba bu paraya AMD mi alsam daha güçlü bu deyip vazgeçiyorum böyle sorunları gördükçe.
Zaten yok olmadı. Azaldı sadece sorunlar. Ben de fiyat farkı az ise Nvidia tercih ederim. Ancak 10 kişiden 8-9'u hiç sorun yaşamıyorum diyorsa bayağı bir yol katetmişler demektir.

Zaten yok olmadı. Azaldı sadece sorunlar. Ben de fiyat farkı az ise Nvidia tercih ederim. Ancak 10 kişiden 8-9'u hiç sorun yaşamıyorum diyorsa bayağı bir yol katetmişler demektir.
Her ne kadar yol katetmiş olsalar bile AMD kullanan biri hiçbir zaman tekrar o riske girmek istemez. Kullanmayanın da girmesini asla tavsiye etmem. NVIDIA'da da sorunlar yoktur diyemem, illa ki vardır fakat gene de bu kadar yazılımsal sorun yaşanmadığından hem eminim hem tanıdığım birçok insandan da bunu doğrulayabilirim. Bu yüzden seneye paramı denkleştirip pcyi topladığımda kesinlikle NVIDIA - INTEL şeklinde toplayacağım AMD işlemcileri ısınma sorunu dışında başarılı olduğunu görüyoruz fakat asla ısınma sorunuyla uğraşmak istemiyorum, kesinlikle bu şekilde devam edeceğim...

Hocam acaba sorun yaşayacak mıyım riskine girmeye değer mi o kadar para verip önce buna bakmak lazım.
Ben yıllarca kırmızı taraftaydım. Sürekli sorun yaşadım. O kadar sorun yaşıyordum ki normalim sorun yaşamaktı. Sorun olmayınca Allah Allah diyordum ne sıkıntısı var acaba :)
Düzelmiştir doğrudur, ama o 10 kişiden 1'i olmak istemem.

4060 olacaksa 16gb olanını almaya bütçeyi zorlayın. 1050ti ile 5 senelik birliktelikten sonra 6700xt red devil aldım geçen ay, henüz bir sorunla karşılaşmadım şuan için memnunum.. 1050ti ile ses sürücüsü vb sorunlar yaşadığım dönemler oldu ve neredeyse her hafta driver güncellemesi yapmaktan gıcık kaptım adeta. Bir tercih yaparken şu anki duruma bakmak lazım. Geçmişe takılmayın. Şuan seçtiğiniz 2 model üzerine araştırın karar verin.

4060 olacaksa 16gb olanını almaya bütçeyi zorlayın. 1050ti ile 5 senelik birliktelikten sonra 6700xt red devil aldım geçen ay, henüz bir sorunla karşılaşmadım şuan için memnunum.. 1050ti ile ses sürücüsü vb sorunlar yaşadığım dönemler oldu ve neredeyse her hafta driver güncellemesi yapmaktan gıcık kaptım adeta. Bir tercih yaparken şu anki duruma bakmak lazım. Geçmişe takılmayın. Şuan seçtiğiniz 2 model üzerine araştırın karar verin.
Kesinlikle katılıyorum AMD 60-70 serileri çok iyi f/p kartlar ama insanlar Nvidia kölesi olmaktan çıkamamış durumda bende satın alırken o kadar kaygılandım ki anlatamam ama sonra içim çok rahatladı 55 dereceyi bile geçmiyor kartım :D

Geri
Yukarı