4070 - 4070 Super vs RX 7800 XT

Bütçe meselesi tamamen, hepsi kullanılabilir kartlar. Hangisine bütçen el veriyorsa onu alıp geçebilirsin.

Bu modeli araştırmıştım ama biraz sorunlu gözüküyor sıcaklık ve desibel olarak. 25k'ya amazonda MSI Ventus var ama o da problemli bir kart deniyor.

Bütçe problemi yoksa 4070S daha iyi olur. VRAM olarak XT cazip gelsede, zaten 2K çözünürlükte oynayacağın için S yeterde artar. Artı olarak teknolojiden de faydalanırsın.
Aslında bütçeyi aştım şu an zaten ya battı balık yan gider diyeceğim ya da nasılsa bir iki sene sonra yenilerim diyip daha ucuza bir tık düşük kart alacağım. XT'nin VRAM artısı kafamı çok karıştırıyor min 4 sene kullanmayı düşünüyorum kartı.

4070S. alır hastane masrafınıda çatır çatır yerdim
Hastane masrafı kısmını anlamadım.

Muhtemelen biliyorsundur ama bu web sitesinde ekran kartları bağlamında fiyat - performans açısından otomatik bir listeleme yapılabiliyor. Bahsettiğine göre GeForce RTX 4070 SUPER fiyat performans açısından 7800 XT den daha iyi. Yurt dışından getirtirsen daha ucuza gelebilir.
Garanti olayından dolayı yurtdışı düşünmedim. Siteyi bilmiyordum inceleyeceğim.

Bütçe meselesi tamamen, hepsi kullanılabilir kartlar. Hangisine bütçen el veriyorsa onu alıp geçebilirsin.
Aslında 3 kart da okey ama mesela 7800 XT'nin en iyi modellerinden biri 20-21k civarındayken, 4070S'in giriş seviyesi modeli kart 25k. Aradaki 4-5k fark cidden değer mi kısmında kararsızım.

Aslında bütçeyi aştım şu an zaten ya battı balık yan gider diyeceğim ya da nasılsa bir iki sene sonra yenilerim diyip daha ucuza bir tık düşük kart alacağım. XT'nin VRAM artısı kafamı çok karıştırıyor min 4 sene kullanmayı düşünüyorum kartı.
4070S alın. VRAM o çözünürlükte dert edilmemesi gereken bir mevzu.

Bu modeli araştırmıştım ama biraz sorunlu gözüküyor sıcaklık ve desibel olarak. 25k'ya amazonda MSI Ventus var ama o da problemli bir kart deniyor.

Garanti olayından dolayı yurtdışı düşünmedim. Siteyi bilmiyordum inceleyeceğim.

Aslında 3 kart da okey ama mesela 7800 XT'nin en iyi modellerinden biri 20-21k civarındayken, 4070S'in giriş seviyesi modeli kart 25k. Aradaki 4-5k fark cidden değer mi kısmında kararsızım.
4070 Super al bence.

Bu modeli araştırmıştım ama biraz sorunlu gözüküyor sıcaklık ve desibel olarak. 25K'ya Amazon'da MSI Ventus var ama o da problemli bir kart deniyor.

Aslında bütçeyi aştım şu an zaten ya battı balık yan gider diyeceğim ya da nasılsa bir iki sene sonra yenilerim deyip daha ucuza bir tık düşük kart alacağım. XT'nin VRAM artısı kafamı çok karıştırıyormin 4 sene kullanmayı düşünüyorum kartı.

Garanti olayından dolayı yurt dışı düşünmedim. Siteyi bilmiyordum inceleyeceğim.

AMD ekran kartı alındıgı durumunda stabil sürücü ararken kafayı yememek için.

Geri
Yukarı