4070-4080 Gaming laptop önerisi

Herkese selam. Sayın Recep tayyip Erdoğan 2 ay önce seçim vaadi olarak öğrenciler için ilk elektronik cihazına vergi ödemeyeceklerini belirtmişti. Ben 4060 almayı düşünüyordum bu haberden önce fakat bunu duyunca 4070'i rahat 4080'i zorlayarak alabileceğimi düşündüm. Sorum, laptoplarda vergi yüzde kaç olarak alınıyor? Ben ASUS ROG almayı düşünüyorum. Bütçem 35000, sizce bu bütçeyle vergi indirimi sayesinde ASUS ROG 4080 alınabilir mi? Teşekkür ederim.

Hocam vergi indirimi ile hesap yaparsak 42 bin liralık bir laptopa paranız yeter. Doların artacağını da düşünürsek yerinizde bile sayamayabilirsiniz. O yüzden aşağıdaki laptopu almanızı öneririm.

Hocam merak ettim de neden 4070 önermiyorsunuz.

Performansı 3070 Ti ile başabaş. VRAM miktarı fiyatına göre çok düşük. O kadar para verip 1080p Ultra oyunculuğu riske atmaya değmez. Performans olarak cidden hiç artısı yok ancak 2 artısını söyleyebilirim. Güç verimliliği çok iyi bir de DLSS 3 desteği var.

Laptop fiyatına zam gelir, yine aynı parayı ödersin.
Tabii orası öyle bizim iş Allah'a kaldı bir nevi:)

Sanırım RTE alınan verginin %50si demişti yani pek bi indirim olmaz diye düşünüyorum %18in %50 si, emin değilim ancak açıklaması böyle diye biliyorum.
Şuan almanız daha iyi olur, dolar sürekli artışta, vergi indirimli hali bile belki şuan ki fiyatından yüksek olabilir.
Güzel bi indirim olursa da zaten elindekini satıp ucuza yenisini alabilirsin
Stoklarda yok gelse alacağım da.

Hocam vergi indirimi ile hesap yaparsak 42 bin liralık bir laptopa paranız yeter. Doların artacağını da düşünürsek yerinizde bile sayamayabilirsiniz. O yüzden aşağıdaki laptopu almanızı öneririm.
Gigabyte BIOS kaynaklı düşük performans vermiyor muydu? Bence bulaşılmaması gereken bir marka.

Hocam merak ettim de neden 4070 önermiyorsunuz?
DLSS 3 dışında pek artısı yok, fiyatı şişirilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı