Çözüldü 4090 RTX yeni sistemde ekran açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

promuro

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben yeni bir bilgisayar topladım.

İşlemci: 13900k Intel i9.
Ekran kartı: 4090 RTX ASUS.
Anakart: ASUS Z790'a Gaming Wi-Fi

Sistemi kurdum fanlar çalışıyor fakat görüntü yok ve USB aygıtları da sanırım bağlantı sağlayamıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Onboard olarak çalıştırmayı deneyin bilgisayarı.

Ekran kartına giden konnektör kabloyu taktığınıza emin ol bir de anakart üzerinde CPU güç kablosunu taktıgınıza emin ol. 0 topladıysan bzen gözden kaçabiliyor.

Ekran kartına giden konnektör kabloyu taktığınıza emin ol bir de anakart üzerinde CPU güç kablosunu taktıgınıza emin ol. 0 topladıysan bzen gözden kaçabiliyor.
Cpu güç kabloları takılı ama ekran kartına sadece bir tane kablo gidiyor o da 4 parçaya ayrılmış. Psu kablolarıyla birleştirdim. Connecter dediğin ne oluyor extra bir şey mi?

Onboard olarak çalıştırmayı deneyin bilgisayarı.
Bunu bir araştırayım öncelikle 😁

CPU güç kabloları takılı ama ekran kartına sadece bir tane kablo gidiyor o da 4 parçaya ayrılmış. PSU kablolarıyla birleştirdim. Connecter dediğin ne oluyor extra bir şey mi?

Bunu bir araştırayım öncelikle 😁

Yok muhtemelen doğru ama sen bir bilgisayarcıya uğra bence sisteme yazık etme :)

Dosya Ekleri

• 1688556032054998011104957538371.jpg
    1688556032054998011104957538371.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 20
@promuro hocam SSD'yi, kasayı, ekran kartını ve fazladan ağ kartı varsa onu da çıkarın. Bilgisayarı öyle açmayı deneyin. Görüntü kablosunu anakartın girişlerine takacaksınız.

Bir de RAM'lerden birini çıkarın, yine açılmazsa tek takılı olan RAM'i çıkarıp ilk başta çıkardığınızı takın.

Merhaba ben yeni bir bilgisayar topladım.

İşlemci: 13900k Intel i9.
Ekran kartı: 4090 RTX ASUS.
Anakart: ASUS Z790'a Gaming Wi-Fi

Sistemi kurdum fanlar çalışıyor fakat görüntü yok ve USB aygıtları da sanırım bağlantı sağlayamıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Arkadaşlar problemi çözdüm yeni ddr5 ramler 2 yönlü de takıldıkları halde tek 1 yönde çalışıyorlar eğer aynı problemle karşılaşırsanız ramleri ters çevirip takmanız yüksek ihtimalle yeterli olacaktır...

Geri
Yukarı