42-50 bin TL'ye hangi oyuncu laptopu alınmalı?

Hayır. İleride yükseltebilir. 8000 serisinin çıkmasına ramak kaldı(24 yılının 1. çeyreği)
Şuan 7 almam mantıksız mı olur? Yakın süreçte alamam çünkü hatta hiç alamayabilirim. Şuan kurduğum sistem beni en az 5-10 yıl götürebilmeli

Bu sanırım hazır sistem değil parça olarak atmışsınız ama hazır sistem olsa benim için daha iyi olur. Ayrıca hava soğutucu önermişsiniz. Sıvı soğutucu daha mantıklı değil mi?

Şu an 7 almam mantıksız mı olur? Yakın süreçte alamam çünkü hatta hiç alamayabilirim. Şu an kurduğum sistem beni en az 5-10 yıl götürebilmeli.

Hocam 10 yıl gider mi bilemem. 10 yıl içnde AM6 soket ve DDR6 çıkabilir. Garanti veremem ama 5 yıl gider. Şu an 7 alman mantıksız.

Şu an 7 almam mantıksız mı olur? Yakın süreçte alamam çünkü hatta hiç alamayabilirim. Şu an kurduğum sistem beni en az 5-10 yıl götürebilmeli.

Bu sanırım hazır sistem değil parça olarak atmışsınız ama hazır sistem olsa benim için daha iyi olur. Ayrıca hava soğutucu önermişsiniz. Sıvı soğutucu daha mantıklı değil mi?

Hava ile sıvı aynı performansı veriyor.

Ryzen 9 serisinde ekran kartınıza göre önerilen işlemci öneririm. İleriye dönük alamazsanız darboğaz yapacaktır.

En kötü R9 12000 TL. Onun yerine gider R7 7800x3D alır.

Bu alınır mı sizce yoksa yine masaüstümü olsun?

Masaustu alabilecegin her an masaustu alirsin zaten bunu tartismaya gerek yok. Ancak masaustunu oradan oraya tasiyamazsiniz. Evde sabit bir sekilde kullanacaksaniz bilgisayari laptop almak icin neden yok. Bu fiyatlara cok iyi RTX 4070 Ti sistemler var.

Laptop almayın hocam.
Şunu alın hocam işlemciyi değiştirin ve yanına ekipmanları çakın.
Sanırım bütçeme göre en alabileceğim bu gibi. Ekipmanları en iyi olacak şekilde nasıl kurabilirim? Kardeşim renkli istediği için rgb özellikli olanlar tercihimiz olabilir. Min 32GB RAM, Min 1TB SDD mümkünse 5000 üstü olsun okuma hızı hatta 7000

Bu arada itopyadan alınan hazır sistemlerin garantisi var mı?

Sanırım bütçeme göre en alabileceğim bu gibi. Ekipmanları en iyi olacak şekilde nasıl kurabilirim? Kardeşim renkli istediği için RGB özellikli olanlar tercihimiz olabilir. Min 32 GB RAM,min 1TB SSD mümkünse 5000 üstü olsun okuma hızı hatta 7000.

Bu arada İtopya'dan alınan hazır sistemlerin garantisi var mı?

Hocam 50k ise benim attığımı alın.

Geri
Yukarı